Kılıçaslan: “Sokağa çıkma yasağı ilan edin”

PERDE ARKASI'nda bugün: Kılıçaslan: “Sokağa çıkma yasağı ilan edin” - Dikbayır Kızılay’ı eleştirdi - “Otizm hastalık değil farklılıktır”

Kılıçaslan: “Sokağa çıkma yasağı ilan edin”

Kılıçaslan: “Sokağa çıkma yasağı ilan edin”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs vaka sayılarını şehirlere göre açıkladı. Sakarya ilk 7. sırada bulunmasının ardından İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, sosyal medya üzerinden sokağa çıkma yasağı talebinde bulundu. Kılıçaslan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sakarya’da vaka sayısı ile ilk 10 şehir arasında. Geçen gün paylaştığım bu Sakarya’da dışarıda kurallara uymayan insanların fotoğraflarını paylaşan Başkan Kılıçaslan twitter hesabı üzerinden fotoğrafları tekrar paylaşıyorum. Bu gidişle ilk 5’e de gireriz ilk 3’e de. Bireysel izolasyonla olmaz diyoruz anlatamıyoruz. Biz demiştik demek istemiyoruz. Acilen #SOKAĞACIKMAYASAĞI ilan edin” ifadelerini kullandı. 

Dikbayır Kızılay’ı eleştirdi
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Türk Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a sosyal medya hesabı üzerinden seslendi. Türkiye’de koronavirüs salgının artmasıyla birlikte daha çok yardım ve erzak ihtiyaçlarının artmasına sebep olması üzerine eleştiride bulunan Milletvekili Dikbayır, “Ölü taklidi yapmaya devam eden KIZILAY’ı ortalıkta gören varmı ? @Kizilay @drkerem” dedi.

“Otizm hastalık değil farklılıktır”
Adapazarı İlçe Başkanı Mutlu Işıksu, 2 Nisan Dünya Otizmli Farkındalık Günü adına paylaşımda bulundu. Otizmli insanlar için dünya genelinde 2 Nisan Dünya Otizmli Farkıdalık Günü ilan edildi. Günün anlam ve önemi için Twitter üzerinden paylaşım yapan Başkan Işıksu, “Otizm, hastalık değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız, her zaman yanlarındayız. #OtizmeMaviIsıkyak #DünyaOtizmFarkındalıkGünü” ifadelerini kullandı

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER