Konser iptal edildi

Dün Sakarya Park Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek Grup 571 konseri hava muhalefeti nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi

Konser iptal edildi

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “4 Temmuz Cuma günü Sakarya Park Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek Grup 571 konseri hava muhalefeti nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. Sakarya Park dün yapılacak olan konserle kapılarını vatandaşlara açacaktı.

Serenli canlı yayın konuğu oldu
İl Müftüsü İlyas Serenli ‘Kanal A’da yayınlanan İftar Sevinci programına konuk oldu. Düzce’den yapılan canlı yayına özel konuk olarak katılan Serenli, Ramazan ayının faziletleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu, dini konular üzerinde de çeşitli sohbetler gerçekleştirdi.

Bülbül CHP’lileri savundu

CHP ve MHP’li yöneticiler bugün ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için dün bir araya gelerek, programla ilgili bilgi verdi.
MHP il binasında gerçekleştirilecek olan toplantıya CHP İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu yarım saat gecikmeli olarak katıldı.
Halasının yoğun bakıma girdiğini ve toplantıya bu yüzden geç kaldığını dile getiren Curoğlu, kendisini bekleyen partililerden ve basın mensuplarından özür diledi.
Curoğlu’nun beklendiği süre zarfından basın mensupları ve partililer arasında ilginç diyaloglar yaşandı.
Basın mensupları bazı CHP’lilerin İhsanoğlu’na destek vermeyecekleri yönünde yapılan kulisleri CHP’li yöneticilere sordu.
CHP’liler soruya cevap verirken, bazı basın mensupları da cevaba müdahil olunca, komik görüntüler ortaya çıktı.
Devreye giren Levent Bülbül, bir anda kendini CHP’lileri savunurken buldu.
İhsanoğlu isminin ilk açıklandığında bazı kişiler tarafından bilinmediği, tanıdıktan sonra karşı çıkanların da destekleme kararı aldıklarını söyleyen Bülbül, CHP’lilerin de desteğini aldı.


Sağlam anılarını anlattı
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam dün basının karşısına geçti. Basının karşısına çıkmak için 105 gün bekleyen Sağlam, “Keşke 5 günde karşınıza çıkabilseydik” dedi.
Konuşmasında yaşadığı olaylardan örnekler veren Sağlam, ekonomik kriz ve yağma olaylarının sonra gittiği Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki anılarından bahsetti.

Basına karşı olmadığını dile getiren Sağlam, her gün eve giderken yaptığı işleri aklından geçirdiğini ve icraatları yüzünden Allah katında mesul olduğunu söyledi.

İlimizdeki yoğun bakım yatağını İngiltere’deki sağlık hizmetleriyle kıyaslayan Sağlam, “Sakarya’da 189 yoğun bakım yatağı var. Aslında çok da geri de değiliz. İngiltere’ye baktığımızda rakamların bize yakın olduğunu görüyoruz” dedi.
Acil Servis’e gelen hastalarının aciliyetinin olmadığını iddia eden Sağlam, hastane enfeksiyonunun da gelen hasta yakınlarının olabileceğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE