Mehteranda davul sorunu  

PERDE ARKASI'nda bugün: Mehteranda davul sorunu  - Büyükşehirden AGD’ye otobüs - Erenler Teşkilatı için görevlendirildi - CHP ve İYİ Parti ortak çelenk - Hendek’li gazetecileri unutmadı

Mehteranda davul sorunu  

Mehteranda davul sorunu  
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü gereğince valilik ve büyükşehir tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. 
Son olarak kapanış etkinliği Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen FOLKART tarafından sahnelenen gösteriler ve Kent Orkestrasının konseri ile coşkulu bir şekilde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kutlandı.
 Program sonunda sahne alan Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımında küçük bir sorun çıktı. Davul’un yere düşmesiyle birlikte Mehteran takımı duraksama yapmadan devam ederken davulcu küçük sorunu halledip kaldığı yerden çalmaya devam etti. 

Büyükşehirden AGD’ye otobüs
AKP kulislerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Saadet Partisi’ne yakınlığıyla bilinen Anadolu Gençlik Derneği’nin üniversite yapılanmasına tahsis ettiği ücretsiz otobüsler konuşuluyor.
Partililer, Başkan Yüce’ye verdiği otobüsler nedeniyle eleştiri bombardımanına tutarken, “Bizim partinin gençlik kolları otobüs istediğinde bin bir dereden su getirilirken başka partilerin gençlik kollarına kampa gitsinler diye Demokrasi Meydanı’ndan otobüs kaldırılıyor” diye görüş belirtti.
Bu arada partililerin konuyu Genel Merkez’e taşıdığı ve Başkan Yüce ile Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli’yi şikayet ettiği de gelen bilgiler arasında.

Erenler Teşkilatı için görevlendirildi
BBP İlçe Teşkilatları ilçelerde yapılanmasını sürdürüyor. Bu kapsamda erenlerde de bir hareket başladı.
BBP Sakarya il Başkanı Cemal Can, yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde  erenler Belediye Meclis üyesi olan Ali Fuat Kırık’a yeni bir görev verdiklerini duyurdu.
BBP yönetimi tarafından yapılan istişare sonucu Kırık’a, BBP erenler İlçe Teşkilatını kurmak üzere yetki verildi.

CHP ve İYİ Parti ortak çelenk 
Karasu’da 31 Mart Yerel seçimlerine Milet İttifakı çatısı altında giren CHP ve İyi Parti seçim sonunda da işbirliğini sürdürüyor. İyi Partili Belediye Meclis Üyeleri seçim sonrası CHP’den istifa etmedi ve CHP Grubu altında görev almaya devam ediyor. Öte yandan CHP her resmi günlerde Atatürk Anıtı’na çelenk koyma geleneğini de sürdürüyor. 29 Ekim’de Atatürk Anıtı’na konulan çelenkte ise bir ayrıntı dikkat çekiciydi. Çelengin üstünde “CHP ve İyi Parti İlçe Teşkilatı” notu vardı. Bu not, ilçede, “İyi Parti ile CHP arasındaki ittifakın seçim sonrasında daha da güçlendiği ve kalıcı hale geldiği” şeklinde yorumlandı.
 

Hendek’li gazetecileri unutmadı 
Hendek İlçe Jandarma Bölük Komutanı daha önce kendisine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Gazetecilere iade-i ziyarette bulundu.
Hendek İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan ve Karakol Komutanı Teğmen Fatih Ergün Hendek’li Gazeteciler Hasan Öztürk, Orhan Topçu, Kadir Kazın, Mehmet Kavis ve Gürkan Özer’e iade-i ziyarette bulunarak İlçe hakkında sohbet etti.
İlçe hakkında yapılan sohbetin ardından Hendek’li Gazeteciler Hendek İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan ve Karakol Komutanı Teğmen Fatih Ergün’e ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Mecliste birlikte poz verdiler
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP grup toplantısına katılan isimler arasındaydı.
Tüm il ve belediye başkanlarının katıldığı  toplantıda, Cumhurbaşkanı dinleyen katılımcılar bolca fotoğraf çekti.
Fotoğraf çektirenler arasında bulunan Yusuf Alemdar,  Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile birlikte çektirdiği fotoğrafı twitter hesabı üzerinden paylaşarak, “Cumhurbaşkanımız’ın önemle altını çizdiği gibi “Türkiye yeni bir istiklal harbi veriyor. Ve hamd olsun zafere doğru adım adım yürüyor” diye yazdı.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 09:17
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER