MHP Genel Merkezi bekliyor

PERDE ARKASI'nda bugün: MHP Genel Merkezi bekliyor - Salihoğlu son günlerde yoğun - Büyüka, Aynalı Kavak Meydanında - ‘Özür dileriz yanlış DVD’yi getirmişiz’ - Yüce’nin Ankara temasları sürüyor - Yavuz, bu sınavdan geçer not alamadı

MHP Genel Merkezi bekliyor

MHP Genel Merkezi bekliyor
CHP ve AKP’de kongre takvimi işlemeye başlarken, MHP Genel Merkezden gelecek talimatı bekliyor.
Gelen talimata göre harekete geçecek olan MHP’de kongre takviminin Ocak ayından itibaren işlemesi bekleniyor.
Öte yandan, MHP içinde özellikle İsmail Küçük ve grubunun bir hayli aktif olarak kulis yaptığı ifade ediliyor.

Salihoğlu son günlerde yoğun
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu, son günlerde üyelerinin talebi üzerine yoğun bir çaba sarf ediyor. 
Şehir merkezinde parkların işletmeciliğinin BELPAŞ’a verilmesinin ardından yapılan düzenleme sonra sıkıntıya düşen şehir merkezinde ki esnaflar soluğu Salihoğlu’nun yanında aldı. 
Araç tanıtım kartı ücretleri nedeniyle mağdur olduklarını belirten esnaflar, bu konuda yardım isterken Salihoğlu ise bu konuda ilgilerle temasa geçiyor.
Salihoğlu, “Aylık 200 TL olan araç tanıtım kartı ücretinin, esnafımızın lehine makul bir seviyeye çekilmesini istiyoruz” diyerek çağrıda bulundu.

Büyüka, Aynalı Kavak Meydanında
Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri kapsamında,  alanlarındaki önemli isimler şehir insanı ile buluşmaya devam ediyor. Aralık ayı etkinlikleri kapsamında ünlü futbol insanı Şansal Büyüka, bugün  saat 18.00’da Uzunçarşı Aynalı Kavak Meydanı’nda “Türk Futbolunda Sakarya” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.  
Spor Spikeri Oktay Sarı moderatörlüğündeki söyleşide Büyüka, Sakarya anılarını ve Sakaryaspor’un Türk futbolundaki yerini anlatacak. Adapazarı Belediyesi’nden yapılan açıklamada, tüm kültür sanat ve spor dostları Büyüka’nın Aynalıkavak Sohbeti’ne davet edildi.

‘Özür dileriz yanlış DVD’yi getirmişiz’
 Büyükşehir Belediyesi'nin (SBB) kültür sanat etkinlikleri kapsamındaki Tarkovski'nin 'Solaris' filmi gösterimi için salonu dolduranlar kötü bir sürprizle karşılaştı.
Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden Tarkovsi'nin filmlerinin gösterileceği açıklandı. 
İlk gösterimin 10 Aralık Salı akşamı Ofis Sanat Merkezi'nde (OSM) yapılacağı duyurularak vatandaşlar etkinliğe davet edildi. 
Ancak, saat 19.00'da OSM'yi dolduran sinema severleri büyük bir sürpriz bekliyordu. 
Vatandaşlar filmin başlamasını beklerken Büyükşehir Belediyesi'nden bir yetkili gelerek "yanlış DVD'yi getirmişiz, film gösterimi iptal oldu" açıklamasını yaparak özür diledi. 
Bunun üzerine vatandaşlar tepki dolu sözlerle salonu terk etti. 
Sosyal medyada da gündeme gelen konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken, programa göre Tarkovski filmlerinin gösterimleri 17 Aralık Salı 'Ayna', 24 Aralık Salı 'İz Sürücü' ile devam edecek. 

Yüce’nin Ankara temasları sürüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Ankara’da bir dizi ziyarette bulunuyor. 2020 yılında yapılacak olan şampiyona için temaslarını sürdüren Yüce, dün twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.
Yüce, “Ankara’daki temaslarımız devam ediyor. Meclis Başkanımız Sn. Mustafa Şentop’u Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Sn. Bayram Akgül ile ziyaret ederek 2020 yılında Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde gerçekleştireceğimiz Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonasına davet ettik” diye yazdı

Yavuz, bu sınavdan geçer not alamadı
Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği Arabuluculuk Sınavı, 24 Kasım'da yapıldı. Bu sınava arabulucu olmak isteyen 200 milletvekili de girdi.
Vekiller arasında İBB Başkanlığı seçimlerinde dikkat çeken, mesleği avukatlık olan AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da yer alıyordu.
Yavuz, sınavdan geçer not alamadı.  Ancak, sınava giren her adayın olduğu gibi Ali İhsan Yavuz'un da itiraz hakkı var.
Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adayların, ilgili banka hesabına 40 lira yatırdıktan sonra itiraz dilekçeleriyle birlikte gerekli belgeleri Adalet Bakanlığı Arabulucu Daire Başkanlığı'na yollamaları gerekiyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER