MHP'de en çok konuşulan isimler kim?

MHP’de beklenen oldu ve Adapazarı İlçe Başkanı Hasan Pınarcı, belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti.

MHP'de en çok konuşulan isimler kim?

Pınarcı, görevinden istifa etmeden önce ilçe teşkilat yöneticileri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Bu toplantıda ilk aşamada Pınarcı’nın aday adaylığına sıcak bakmayan isimlerin de ikna olduğu öğrenildi.
MHP’de Adapazarı Belediye Başkanlığı için ilk aday adayı olan Pınarcı, iki gün içinde resmi aday adaylığı başvurusunu yapacak.
Öte yandan MHP’de bazı ilçeler için çeşitli isimler kulislerde konuşulmaya başlandı.
Erenler için Yakup Alaylı’nın adaylığı yüksek ihtimal olarak görülürken, Söğütlü için Turhan Bölükbaşı, Kocaali için ise Kenan Çatalbaş isimleri ağırlık kazanmaya başladı.
Merakla beklenen Karasu için ise Recep Ali Küçük dışında bazı belediye meclis üyelerinin de ismi geçmeye başladı.
Arifiye İlçesi için Vedat Kocabıyık’ın ismi bazı partililer tarafından konuşuluyor.

Söylentiden ibaret çıktı

30 Ağustos Zafer Bayramı geçtiğimiz günlerde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabahın erken saatlerinde Valilik’te başlayan bayramlaşma töreni, daha sonra Atatürk Bulvarı’nda resmigeçit töreniyle devam etti.
Gezi Parkı eylemlerinde de şahit olduğumuz sosyal medya faktörü, Zafer Bayramı etkinliklerinde de kendini gösterdi. Sosyal medya üzerinden harekete geçen bir grup, akşam saatlerinde 30 bin kişiyle birlikte Çark Caddesi’nde fener alayı gerçekleştireceklerini duyurdu.
Ancak, bu eylemin söylentiden ibaret olduğu ortaya çıktı. Haber üzerine akşam saatlerinde Çark Caddesi’ne giden basın mensupları ise karşılarında birkaç STK temsilcisini görünce şaşkınlıklarını gözleyemediler.
Alanda STK temsilcilerinden çok, emniyet mensuplarının bulunması ise olayın trajikomik bir mesele olarak değerlendirilmesine sebebiyet verdi. Yürüyüş için gelen vatandaşlar da kısa bir süre alanda bekledikten sonra dağılmayı tercih ettiler.

İki meclis toplanıyor

İl Genel Meclisi ve Adapazarı Belediye Meclisi, bir aylık tatilin ardından ilk toplantılarını bugün gerçekleştirecek.
İki meclis toplantısı da 14.00’da başlayacak. İl Genel Meclisi Toplantısı’nda, Valilik’ten gelen talep üzerine Hendek’e bağlı Çukurhan Köyü’nün Düzce’nin Gümüşova Köyü’ne bağlanması konusu görüşülecek.
Süleyman Dişli’nin Mekke’de olması nedeniyle başkanlık yapamayacağı Adapazarı Belediye Meclisi Toplantısı’nda ise 13 gündem maddesi görüşülüp karara bağlanacak.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER