MHP'de miting hazırlıkları

MHP’nin ülke genelinde başlattığı Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitingleri devam ediyor. MHP’nin sıradaki mitingi Konya’da gerçekleştirilecek.

MHP'de miting hazırlıkları

Pazar günü yapılacak olan mitinge ülke genelinden çok sayıda partilinin katılacağı açıklanırken, ildeki teşkilatlarda da hazırlıklar başladı.
Sakarya’dan birçok partilinin mitingde yer almak için çalışmalara başladıkları belirtilirken, il teşkilatı dışında ilçelerde de hazırlıkların yürütüldüğü öğrenildi.
Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın miting için 2 otobüs tuttuğu, talebe göre otobüs sayısının daha da artabileceği açıklandı.
Öte yandan İl Yönetimi’nin Levent Bülbül başkanlığında mitingde tam kadro yer alması bekleniyor.

Atabek’e toplantı ricası

Dün AKP Milletvekili Ayşenur İslam ve AKP MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek ilimizde birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.
Gün içerisinde Adapazarı ve Erenler Belediyeleri’ni ziyaret eden ikili, öğleden sonra da kadın girişimcilerle bir araya geldi.
Günün yorgunluğunu Orman Park’ta atan ikili, öğle yemeği eşliğinde kadınlarla birlikte girişimcilik üzerine sohbet etti.
Toplantıda AKP Milletvekili İslam’ın kadınların hikâyelerini büyük bir dikkatle dinlemesi gözlerden kaçmadı. İslam, önemli gördüğü konular üzerine not almayı da ihmal etmedi.
Kendisine gelen her türlü talebi titizlikle değerlendiren İslam’ın, kadınlarla yakından ilgilendiği görüldü.
İslam toplantının sonunda görüşülen konular üzerine, ilimizde bazı kurum temsilcileriyle toplantı yapılması kararını aldı.
Programları sebebiyle yapılacak olan toplantılara katılamayabileceğine de dikkat çeken İslam, toplantılara katılmak üzere AKP MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek’e ricada bulundu.

Partililer çileden çıktı

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde aday adaylıkları açıklanmaya devam ediyor.
AKP’de henüz resmi seçim takvimi açıklanmazken, muhalefet partilerinde de aday adaylığı açıklama sürelerinde sona yaklaşıldı.
Genel merkez tarafından belirlenen süre MHP’de 1 Eylül’de, CHP ise 2 Eylül tarihinde sona erecek.
Muhalefet partilerinde durum böyleyken, iktidar partisinin seçim takvimini, ekim-kasım aylarında açıklanacağı yönünde çeşitli konuşmalar yapılıyor.
Yerelde seçim çalışmaları yönünde hazırlıklar devam ederken, aday adaylıklarını açıklayan bazı isimlerin seçimlerin heyecanıyla takındığı tavırlar da dikkatleri üzerine çekiyor.
Henüz partisi tarafından aday gösterilmeden, aday olmuş gibi tavırlar sergileyerek hareket eden bazı isimler, kendi partilileri tarafından ciddi ciddi eleştiriliyor.
Aday adaylarının bu tavrının partililer arasında tepkiye neden olduğu yönünde çeşitli kulisler yapılırken, bu aceleci tavrın vatandaşlar tarafından da önyargıyla karşılandığı düşünülüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER