Muhalefette 'sandık' alarmı

10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi AKP, MHP ve CHP’de son hazırlıklar yapılıyor

Muhalefette 'sandık' alarmı

İlimizde sandıktan nasıl bir tablonun çıkacağı merakla bekleniyor. AKP’liler ise rekor oy beklentisiyle Pazar gününe hazırlanıyor.
Muhalefette ise sandık alarmı verildi. 30 Mart Yerel Seçimleri’nde bazı sandıkları ‘koruyamadığı’ gerekçesiyle kendi partililerinden eleştiri alan MHP ve CHP’li parti yöneticileri bu kez çok daha dikkatli olacaklarını söyledi.
30 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından MHP ve CHP’li bazı partililer, bazı mahallelerde sandık görevlilerin yerlerini terk ettiği yönünde şikayetlerde bulunmuştu.
10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aynı şikayetlerin tekrarlanmasını istemeyen muhalefet partilerinin yöneticileri, bir dizi özel tedbir almayı planlıyor.

Akcan’ın çok istediği proje hayata geçecek mi?

30 Mart Yerel Seçimleri’nde Akyazı Belediye Başkanı seçilen Hasan Akcan, seçim öncesi farklı projeleri hayata geçireceğinin sözünü vermişti.
Bu projelerin en ilgi çekici olanı ise Akyazı-Kuzuluk Aksartepe arasında kurulması planlanan teleferik projesiydi.
Akcan, yaklaşık 2 ay önce Aksartepe mevkiinde projeyle ilgili incelemede bulunmuştu. Bu projeye büyük önem veren Akcan’ın kısa süre içinde somut adımlarla çalışmalara başlamak istediği öğrenildi.
Akyazı’da teleferik projesi genel olarak heyecan yaratsa da bazı kesimler tarafından projenin hayata geçmesinin mümkün olmadığının konuşulduğu söyleniyor.

AKP’li kadınlar övgü aldı

Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla tüm birimleriyle sahaya inen AKP’de kadın kollarının çalışmaları dikkat çekti.
İl yönetimi ve ilçe teşkilatlarının çalışmalarına aktif bir şekilde katılım sağlayan AKP Kadın Kolları üyeleri, kendi organize ettikleri toplantılarla da Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Erdoğan’a destek istedi.
İlçelerde kadınlara yönelik ev toplantıları düzenleyen AKP’li kadınlar, seçim sürecini verimli bir şekilde geçirdiklerini dile getirdi.
AKP Kadın Kolları üyeleri, yaptıkları çalışmalarla partili yöneticilerden büyük övgü aldı. Kadın Kolları’nın çalışmalarının Cumartesi gününe kadar devam edeceği ifade edildi.

Düğünden düğüne koşturuyorlar
Belediye başkanları şu günlerde hız kesmeden düğünden düğüne koşturmaya devam ediyor. Ramazan ayı ve bayram dolayısıyla düğün sezonuna bir süre ara verilmişti. Bayram sonrasında başlayan cemiyetler nedeniyle belediye başkanları da hafta sonlarını düğün ve sünnetlere ayırmaya başladı. Yoğun bir şekilde cemiyetlere giden başkanlar, sosyal medya üzerinden gerçekleştirdikleri ziyaretlerden fotoğraf paylaşmayı da ihmal etmiyor.

 

Bakanlığa e-posta atacaklar
Gezi Parkı eylemleri sonrasında bir araya gelen bir grup vatandaş Sakarya Dayanışma Forumu ismiyle örgütlenerek, çeşitli konularda protesto gösterileri düzenlemişlerdi. Gündemle ilgili örgütlenme faaliyetlerine devam eden grup son olarak Ulaştırma Bakanlığı’na Yüksek Hızlı Treni’nin kullanımıyla ilgili toplu mail gönderme kararı aldı.Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan sitenin grup yöneticisi, “ Artık Sakarya’mızdan YHT (Yüksek Hızlı Tren ) geçiyor. Çoğunuz farkında değilsiniz eminim. Biz Sakarya halkı olarak bu trene binemiyoruz. Çünkü trenler Sapanca istasyonunda durmuyor. Arifiye’de ise sadece 1 gidiş 1 geliş için duruş ayarlanmış. Yani ilerleyen günlerde yolculuk yapmanız gerektiğinde en yakın istasyon olan İzmit’e gitmeniz gerekiyor. Siz değerli hemşerilerimi Ulaştırma Bakanlığına mail atarak YHT’nin kullanımını Sakarya halkına da açmasına teşvik etmenizi öneriyorum. Saygılarımla” diyerek talepte bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE