“Nobel Hacire anneye verilsin”

PERDE ARKASI'nda bugü: “Nobel Hacire anneye verilsin” - Savaşan’dan SAÜ öğrencilerine açıklama - “En büyük engel sevgisizliktir” - Övün hemşireler günü haftasını kutladı

“Nobel Hacire anneye verilsin”

“Nobel Hacire anneye verilsin”
AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, kamuoyunda paylaşılan Hacire Akar’ın Nobel barış ödülüne aday gösterilmesi sonucu sosyal medya hesabı üzerinden tebrikte bulundu. Hacire Akar’ı yürekten kutladığını ifade eden Milletvekili Atabek, “Nobel Hacire anneye verilsin. Cesaret, bütün silahlardan üstündür ve cesaretli olanın yolu güneşli, yolu aydın olur... Evladı için susmayarak, evladını katillerin eline bırakmayarak benzer durumda ki annelere örnek olan Hacer Annemizi bir kez daha yürekten kutluyorum” dedi.

Savaşan’dan SAÜ öğrencilerine açıklama
YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç sosyal medya hesabı üzerinden üniversitelerdeki sınavların, şeffaf ve denetlenebilir olma şartıyla, "dijital imkanlar" veya "ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak" yapılacağını bildirdi. Bunun üzerine açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, şunları kaydetti: “Kıymetli öğrencilerimiz, salgınla ilgili şartları gözeten "öğrenci merkezli" yöntemlerle süreci yürütüyoruz. SAÜ sınavları bakımından değişen bir şey yok. Stajlarla ilgili istişarelerimizi yapıyoruz. En geç cuma günü seçenek sunan detayları paylaşacağız “

“En büyük engel sevgisizliktir”
10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda bulundu. Başkan Tever, yaptığı paylaşımda, “Toplumumuzun en hassas konularından birisi olan engelli vatandaşlarımızla ilgili meselelerdeki duyarlılığın artmasına vesile olması temennisiyle #EngellilerHaftası’nı kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı. 
Övün hemşireler günü haftasını kutladı
12-18 Mayıs Hemşireler günü haftası nedeniyle Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, tüm hemşirelerin gününü kutladı. Kovid-19 salgınıyla birlikte 24 saat çalışan hemşireleri unutmayan Başkan Övün, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Başkan Övün, “Kendi hayatlarını İnsanların hayatına adayan fedakar tüm hemşirelerimizin #Hemşirehaftası nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER