Öğrenciler belediye meclisindeydi

PERDE ARKASI: Öğrenciler belediye meclisindeydi - İyi Parti üye kayıtlarını hızlandırdı - AKP Başkan adayları nasıl belirlenecek - Varol bu sefer kurumları eleştirdi

Öğrenciler belediye meclisindeydi

Öğrenciler belediye meclisindeydi
Akyazı Belediye Meclisinin Kasım ayına ait olağan toplantısını Murat Aydın, Mehmet Emin Kaya, Hümeyra Akkaya ve Muhammed Surol isimli Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencileri de izledi. 
10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıyı dikkatli bir şekilde izleyen ve sık sık da not alan SAÜ öğrencileri özellikle Meclis Üyelerinin yaptıkları konuşmalar v e toplantıyı yöneten Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın gerek oylamalarda ve gerekse gündem dışı yapılan konuşmalara verdiği cevaplara pür dikkat kesildiler ve aldıkları notlarıyla da toplantıda edindikleri bilgileri hem hafızalarına hem de notlarına dahil ettiler.
Toplantıdan sonra Belediye Başkanı Bilal Soykan’la da tanışma fırsatı bulan öğrenciler, takip ettikleri toplantıda çok şeyler öğrenme şansı bulduklarını söylediler.
Fotolu: meclis

İyi Parti üye kayıtlarını hızlandırdı
İyi Parti’nin tüm teşkilatları yoğun bir şekilde mesai yapılor. Üye sayılarını artırmak adına çalımalar yapıyor.
Bu kapsamda CHP İl Teşkilatı AKM önünde stant açtı. Partinin tüm üst düzey isimleri bu stant da görev yaparken, akşamları ile iki görüşmeler yaparak üye sayısını artırmaya planlıyor.
Gelen bilgilere göre şuan partinin Sakarya’daki üye sayısının 3 bin civarında olduğunu dile getirdi ve hedeflerinin bu rakamı ilk etapta 10 bine çıkarmak.
Öte yandan İyi Partinin yaptığı çalışma ‘İyilik Hareketi’ olarak isimlendiriliyor. 

AKP Başkan adayları nasıl belirlenecek
Erdoğan’ın talimatına göre, ilçe ve illerde yapılan değişimin en az yüzde 60 olacağı ifade ediliyor.
İlk olarak ilçe başkanlıkları ile ilgili çalışmalar başlatılacak. Bunun aynısı il başkanlıkları için de gerçekleşecek. Tüm ilçe başkanları ve il başkanları ile ilgili anket yapılacak.
Bu arada iller için koordinatörler belirlenecek.Eski milletvekili ve yeni milletvekillerinden oluşan bu koordinatörler, kongre süresince anket formatında aday adayları ile görüşmeler yapacaklar. Bu görüşmeler sonrası belirlenecek üç isim, kamuoyu tarafından değerlendirilecek. Değerlendirmeler ise genel merkeze sunulacak. Bundan sonra ise üç aday adayı Genel Başkan Erdoğan tarafından tek indirilerek belirleme yapılacak.

Varol bu sefer kurumları eleştirdi

Eski sendikacı Rahim Varol bu sefer hedefine resmi kurumları aldı. Akmeşe Cumhuriyet Mahalle Muhtarı olduktan s sonra, mahallesinin sorunlarını çözmek için yoğun bir çaba gösteren Varol, son olarak bir sorunu iletmek için aradığı kuruma ulaşamayınca sosyal medya’dan veryansın etti. 
Varol yaşadıklarını, “Bu ne arkadaş bazı kurumlara ulaşmak ne mümkün özel yada resmi bundan böyle buradan teşhir edeceğim yahu vatandaş size nasıl ulaşacak nasıl hizmet isteyecek” diye duyurdu
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER