Öğrenciler Rektör Savaşan’a nasıl ulaşıyor?

PERDE ARKASI'nda bugün: Öğrenciler Rektör Savaşan’a nasıl ulaşıyor? - Serenli dostlarını unutmuyor - Meriç sosyal medyadan çağırdı - CHP Adapazarı’nda sular durulmuyor - Duman dikkatleri çekiyor - Gelecek Partisini Ferizli’de kimler kuracak?

Öğrenciler Rektör Savaşan’a nasıl ulaşıyor?

Öğrenciler Rektör Savaşan’a nasıl ulaşıyor?
Sakarya Üniversitesi öğrencileri, okul kampüsünde yaşadıkları olumsuzları Rektör Fatih Savaşan’a nasıl iletiyor diye merak ediyorsanız, hemen cevap verelim.
Öğrenciler, twitter üzerinden Rektör Savaşan’a ulaşmayı tercih ediyor. Gelen twitterları da takip eden Rektör Savaşan, yine aynı yöntemle cevap veriyor.
Dün öğrenciler, kantin ve kütüphane konusunda isteklerini twitter üzerinden sıraladı. İşte o öğrencilerin attığı twitler:
“* Bugün de bir ritüelimizi gerçekleştirdik. Evden çık,kampüse kütüphaneye gel ama yer bulama. Kütüphaneye sahip olan fakültelerin üstün olan nitelikleri yahut hukuk fakültemizin bu noktada eksik olan niteliği nedir? Söyleyiniz.
* Sayın Rektörüm, iki kütüphanenin de masa sandalye olanaklarının oldukça az olduğunu belirtmek isterim. Hep dolu olmasından dolayı ve asıl yeni kütüphanenin oldukça az masa olması büyük sıkıntı oluyor biz öğrenciler için. Sizden isteğimiz masa sayılarını arttırmak.”

Serenli dostlarını unutmuyor
Sakarya İl Müftüsü iken yaş haddinden emekliye ayrıldıktan sonra Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı olan İlyas Serenli, dostlarını unutmuyor.
Emekli olmasına rağmen müftülük görevlileri ve dostları ile sık sık bir araya gelen Serenli, camileri de ziyaret ederek cemaatle sohbet ediyor.
Serenli’nin bu tavrı sevenleri tarafından takdirle karşılanıyor.

Meriç sosyal medyadan çağırdı 
Türk Metal İş Sendikası alınan karar gereği  bir dizi eylem yapma kararı aldı. Geçtiğimiz hafta yetkili bulundukları fabrika önünde alkışlı eylem yapan sendika üyeleri, bugün ise AKM önünde Saat 18.30’da basın açıklaması yapacak. 
Facebook üzerinden üyelerine çağrıda bulunan Meriç, “Kıymetli dava arkadaşlarım;
Biliyorsunuz ki sancılı bir sözleşme dönemini hep birlikte yaşıyoruz! Süreci yakınen takip ediyor ve siz metali yürekleri ile yoğuran emekçi kardeşlerimizin, her bir damla alın terinin hakkını sonuna kadar savunacağımızı buradan bir kez daha ifade ediyoruz.
Bu bir emek mücadelesidir! Ve bu mücadele hepimizin mücadelesidir.
Bu bağlamda hep beraber tek ses olarak haykırmak üzere;Siz değerli dava kardeşlerimizi Perşembe Saat 18:30 da Akm önünde Binlerce Türk Metalli ile birlikte yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz.
Unutmayınız ki; sen yoksan bir eksiğiz” diye yazdı.
CHP Adapazarı’nda sular durulmuyor
CHP İlçe Kongreleri için yapılan delege seçimlerinin ardından Adapazarı İlçe Örgütü Olağan Kongresi için iki farklı tarih açıklanmıştı.
Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurutuluş, 22 Aralık Pazar günü Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezinde yapılacağını açıkladı. 
İl Örgütünün açıkladığı tarihlere göre ise Adapazarı İlçe Kongresinin 12 Ocak 2020 Pazar günü yapılacağı belirtilmiş, il örgütünün açıkladığı tarih kesin olarak onaylanmıştı.
Bu gelişmenin ardından, CHP’de sular durulmadı. 
Parti şuan ise Fatma Kurtuluş’un kaç oyla, rakibini geçeceği konusu gündemde. Hatta bu konuda parti içinde iddiaya tutuşanların bile olduğu ileri sürülüyor. 

Duman dikkatleri çekiyor
İYİ Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman’ın gündemi yine Erenler Belediyesi idi. Duman bu defa SASKİ’ye teşekkür ederek, Başkan Kılıç’a göndermede bulunarak eleştirilerine devam etti.
İlçede kendisine aktarılan her sorunu giderek yerinde inceleyen  Duman, ardından sorunu gündeme taşıyor.
Gündem ve özellikle erenler konusunda hassasiyet gösteren Duman’ın zaman zaman yaptığı çıkışlar ve beyanatlarla da dikkatleri topluyor.

Gelecek Partisini Ferizli’de kimler kuracak?
Eski başbakanlardan AKP eski milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu yeni parti olan ‘Gelecek Partisinin Ferizli’de kurucuları kimler olacak?’ sorusu ilçede en çok konuşulan konulardan biri
Gelecek Partisinin ikinci durumda ki adamı Ferizlili olan AKP eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün Ferizli’deki yakın dostları henüz bu konuda ser verip sır vermiyor.
Kulislerde konuşulanlara  göre ekip hazır olduktan sonra sürpriz isimlerle kamuoyunun karşısına çıkılacak
Ancak bu konuda aktif çalışmaları olan bariz kişi ise Sakarya Matbaacılar Dernek başkanı Özcan Kam olduğu biliniyor.
Özcan Kam, yeni kurulan Gelecek Partisiyle ilgili Ferizli’de çalışmalarının olduğunu, bu konuda belli bir mesafe kat ettiğini, daha yapılması gerekenlerin bulunduğunu ifade ederken, yakında net bir açıklamanın yapılacağı ileri sürülüyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 09:04
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER