‘Övün bu partiyi arar’

PERDE ARKASI'nda bugün: ‘Övün bu partiyi arar’ - Övün, geçişi böyle anlattı - MHP teşkilatı sinemadaydı  -  Zaman kapak konusu oldu - Yavuz ve Tever belediyeleri geziyor - STB ekibi Dişli’yi unutmadı

‘Övün bu partiyi arar’

‘Övün bu partiyi arar’
Saadet Partisinden Pamukova Belediye Başkanı olarak seçilen ve önceki gün AKP’ye geçen Güven Övün, bazı Saadet Partisi üyelerini kırdı.
Kırılan partililer arasında SP İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü’de yer alıyor. 
Pamukova Saadet Partisi de gerçekleşen İlçe Divan Kurulu Toplantısına katılan SP İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü, beklenmedik bir durumla karşı karşıya olduklarını ifade ederek " Başkan Övün'ün kendisinden beklemediğimiz bir davranış. Belediye başkan adayı olarak kolunu ilk kaldıran kişi bendim. Bugünde bu kötü haberi duyurmakta bana nasip oldu. Biz arkasından kötü şeyler söyleyecek değiliz. Kendisine yakıştıramadığımı ben özellikle söylemek istiyorum. Teşkilatımızla uyum içerisinde çalışan bir belediye başkanımızdı. Parti olarak kendisine her türlü desteği veriyorduk.  Ve böyle bir sonucu Saadet Partisi hak etmedi.  Yolu açık olsun. Bu teşkilat mensuplarını bu partilileri  bu güzel insanları çok arar” dedi

Övün, geçişi böyle anlattı
31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi’nden Pamukova belediye başkan adayı olarak çıkan Başkan Güven Övün, önceki gün Saadet Partisinden ayrılarak AKP’ye geçti. Sosyal medya üzerinde paylaşımda bulunan Başkan Övün, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ‘Önce Pamukova’ diyerek tüm siyasi eğilimleri Saadet Partisi çatısı altında birleştirerek bir Pamukova ittifakı kurmuştuk. Niyetimiz sadece kendini düşünen, Pamukova’yı baskı, korku ve tehditle yönetenlerden kurtarmaktı. Bu seçimi bir partiler, genel başkanlar yarışı olmaktan çıkarmış isimler yarışı haline getirmiştik. Tüm Pamukova buna inandı ve şimdiye kadar oy attıkları partileri bırakarak bizleri destekledi. 31 martta Pamukova ayağındaki prangadan, sırtındaki kamburdan kurtuldu. Yoğun şekilde yaptığımız istişareler sonunda memleketimizin menfaatlerini düşünerek siyasi hayatımıza bize inanan dostlarla beraber tekrar Ak Parti’de devam etme kararı almış bulunuyoruz. Bundan böyle Pamukova’mızı hak ettiği yere ulaştırmak için daha sağlam adımlarla, daha güçlü bir sesle hizmete devam edeceğiz” şeklinde ifadelerini kullandı. 
MHP teşkilatı sinemadaydı 
17 ocakta sinemada gösterime giren ‘Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı’ isimli filmi izlemek için MHP Sakarya Teşkilatı sinemaya akın etti. MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve teşkilat üyeleri katılım sağlayarak çekilen hatıra fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaştılar. 

 Zaman kapak konusu oldu
Hürriyet Gazetesi kitap/sanat ekinin bu haftaki kapak konusu, İbrahim Zaman oldu. ‘Işığın Efendisi İbrahim Zaman’ başlığıyla vurgu yapılan yazıda, bir sayfa Zaman için ayrıldı. Melih Akoğul tarafından kaleme alınan yazının girişinde şu ifadeler yer aldı:
“Ülkemizin en önemli fotoğraf yayınlarından Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin yeni kitabı, sanat yaşamında 60. yılını kutlayan İbrahim Zaman’a ayırdı…”
‘Kitap/Sanat’ ekinde yer alan yazıda, Sakaryalı fotoğraf sanatçısının hayatı, gezileri ve fotoğrafçılığa bakış açısı yer alıyor.

Yavuz ve Tever belediyeleri geziyor
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve İl Başkanı Belediye Başkanı Yunus Tever son günlerde durmak bilmiyor.
Yavuz ve Tever, iki gündür belediyeleri gezerek temaslarda bulunuyor ve ilçelerde yer alan sorunlarla ilgili fikir alış verişinde bulunuyor.
Bu ziyaretlerin önümüzdeki günlerde de diğer milletvekillerinin de katılımyla devam edeceği söyleniyor. 

STB ekibi Dişli’yi unutmadı
Tarım ve hayvancılık konusunda teknik incelemelerde bulunmak için Hollanda'ya giderek çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Sakaryalı heyet, Lahey büyükelçisi Şaban Dişli ile görüştü.Eski AKP Genel Başkan yardımcısı olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Hollanda'ya, Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi olarak atanan Şaban Dişli'ye  Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Yönetim Kurulu ve Sakarya Üniversitesi Akademisyenlerinden oluşan heyet ziyarette bulundu.
Kendisini mutlu eden ziyareti Şaban Dişli bu ziyareti sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER