Özkoç, İnce’ye; Hakan, Özkoç’a yüklendi

PERDE ARKASI'nda bugün: Özkoç, İnce’ye; Hakan, Özkoç’a yüklendi - Muhtarların keyifli sohbeti - Türkeş’i unutmadılar - İl Koordinasyon Kurulu toplanacak - Toçoğlu’nun öğretmen duyarlılığı - Eski Başkan’a borcu var

Özkoç, İnce’ye; Hakan, Özkoç’a yüklendi

Özkoç, İnce’ye; Hakan, Özkoç’a yüklendi
Son günlerde CHP Genel Merkezinde yaşan “CHP'li çok önemli bir ismin Saray'a çıktı’ yönündeki iddialar gündemi altüst etti.
Bu iddialara  Muharrem İnce’nin de dahil olması ile gündem bir anda değişti. 
Bu gelişme üzerine CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, sosyal medya üzerinde İnce’ye yüklenmeye başladı.
Özkoç önceki gün twitter hesabı üzerinden  yine Muharrem İnce yüklendi. Özkoç, “Muharrem İnce, 7/24 TV programlarından ayrılmamakta, ortaya çeşitli dedikodular atarak yandaş medyaya adımızı, partimizi malzeme yapmakta, yaralamaktadır. Kanıtın varsa konuş, yoksa sus! İnce, dedikodun tamamen yalandır. Bu iddiayı kanıtlamazsan namertsin!” diye yazdı.
Öte yandan dün ise Hürriyet Gazetesi Genel Müdürü ve Yazar Ahmet Hakan’ın hedefinde Sakarya Milletvekili Engin Özkoç vardı. Hakan Özkoç’a yönelik yazısında , ‘Köpürt Engin Özkoç köpürt’ eleştirisinde bulundu.  Hakan köşe yazısında, “Tam konu kapanacakken...
Tam konu eski heyecanını yitirmeye yüz tutmuşken...Tam konu sönmek üzereyken...
Tam konu artık sıkmaya başlamışken...CHP’li Engin Özkoç, ak tolgalı beylerbeyi gibi atıldı ve Muharrem İnce’ye hiç de yenilir yutulur olmayan sözler ederek... Konunun ömrünü en az beş gün daha uzatmış oldu” diye yazdı
Muhtarların keyifli sohbeti
Akyazı’da Gazi Süleyman Paşa Cami yanında ticari faaliyetini göstermekte olan çay ocağında çoğu zaman güzel sohbetler yapılıyor. Yapılan o sohbetler uzun sürede konuşulur. Önceki gün çay ocağına gidenler de bu tür bir sohbete şahit oldu.
Ev sahipliği MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Dertlinin MHP’li Belediye Meclisi Üyesi Ahmet Çetin’le yaptığı sohbete Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Durmuşlar Mahalle Muhtarı Bekir Durmuş, Pazarköy Muhtarı Zekeriya Akcan, Fatih Mahalle Muhtarı Ramazan Gören ve Osmanbey Mahalle Muhtarı İsmail Çalan katıldı.  
Neşe içinde yapılan sohbetin ağırlığı mahalleler ve akyazı oldu. Çaylar eşilğinde yapılan sohbette, zaman zaman çevredekilerde dahil oldu. Sohbet kısa zamanda herkesin ilgi odağı oldu.

Türkeş’i unutmadılar
Alparslan Türkeş’in doğum günü olan 25 Kasım 1917 Sakarya’nın tüm ilçelerinde Kur’an okunarak kutlandı. Sakarya’nın ilçelerindeki tüm Ülkü Ocakları’nda toplanan Ülkücüler Alparslan Türkeş’in ruhuna Kur’an okudu ve dua etti. 
Gün boyunca sosyal medya paylaşımında da bulunan Ülkücüler akşam Ülkü Ocaklarında bir araya gelerek dualar etti ve Başbuğ’u unutmadığını gösterdi.
İl Koordinasyon Kurulu toplanacak
Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı bugün Karasu’da yapılacak. Toplantı için bir hayli hazırlık yapan Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık konuklarını en iyi şekilde ağırlamak için azami gayret harcadı. Karasu’da bir araya gelecek olan 17 Oda Başkanı il içindeki Oda faaliyetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunacak ve önümüzdeki ayın planlaması yapılacak.
Toçoğlu’nun öğretmen duyarlılığı
Kendisi de eski bir eğitimci olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.
Toçoğlu, twitter hesabı üzerinden, “Hayatını ilme, irfana, öğrenmeye ve öğretmeye adayan fedakar tüm öğretmenlerimizin (meslektaşlarımın) öğretmenler günü kutlu olsun. Büyük ideallere ancak sizlerin özverili gayretleri ile ulaşacağımıza tüm kalbimle inanıyorum” diye yazdı
Eski Başkan’a borcu var
Karasu Muhtarlar Derneği seçimi yapılırken Dernekler Masası Şefi ve Karasu’da “sivil toplum” denilince akla gelen ilk isim olan İdris Demirci bir açıklama yaptı. 
Karasu Muhtarlar Derneği’nin mali tablosunu açıkladı. Tabloya göre Derneğin geliri 24 bin 700 lira, gideri ise 25 bin lira 76 kuruş. Derneğin ayrıca eski Başkan İsmail Hakkı Topaloğlu’na 377 lira 75 kuruş borcu var. Yani yeni başkan derneği eski başkana borçlu olarak almış oldu


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER