Özkoç’tan evde kalanlara tavsiye 

PERDE ARKASI'nda bugün: Özkoç’tan evde kalanlara tavsiye - Dikbayır’dan tepki - Rektör Savaşan’dan teşekkür - Tever’den hayırlı olsun paylaşımı 

Özkoç’tan evde kalanlara tavsiye 

Özkoç’tan evde kalanlara tavsiye 
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşın evde kalarak Nutuk kitabını okuma tavsiyesinde bulundu. Özkoç sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Evde kaldığınız günlerde en iyi etkinlik kitap okumak. İlk kez gençlik yıllarımda okuduğum, başucu kitabım Atatürk’ün Nutuk’nu okuyun. Bugünlere ışık tutan Uğur Mumcu’nun Rabıta’sını ve Türk edebiyatının çınarı Yaşar Kemal’in eşsiz kalemiyle yazdığı eserlerini mutlaka okuyun” ifadelerini kullandı. 
Dikbayır’dan tepki 

Yeni koronavirüs salgını, The Ankara Hotel’in sahibi olan Cengiz-Kolin-Limak adlı patronlar işçileri salgın gerekçesiyle ücretsiz izne çıkardı. Bunun üzerine İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Dikbayır, yaptığı paylaşımda şu notu düştü; Cumhurbaşkanı’nın bundan haberi varmı? Bu zor dönemde en azından çalışanlarınıza yıllık izinlerini kullandırmakta mı aklınıza gelmedi. Anlaşılan Ceolarınız ve Genel Müdürleriniz bir işe yaramıyor bence onlardan başlayın!” 

Rektör Savaşan’dan teşekkür
Koronavirüs salgınından dolayı uzaktan öğretime başlanılmasının ardından Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, yeni YÖK vizyonunun 'dijital üniversite' bileşenindeki öncülüklerini sürdüreceklerini bildirdi. Rektör Savaşan twitter üzerinden öğrencilere seslenerek, “SAÜ, önlisans’tan doktoraya tüm programlarda 5000 dersi canlı ve etkileşimli sunabilen yegane üniversite. Bu gurur öğrencilerimizden teknik personele ve hocalarımıza hepimizin. Bu hafta sonu yabancı diller ve TÖMER’de başlıyor. Teşekkürler SAÜ!” ifadelerini kullandı. 
Tever’den hayırlı olsun paylaşımı 
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık çalışanlarının daha fazla artması gerektiğini ifade ederek 32 bin personel alımı yapılacağını bildirdi. AKP İl Başkanı Yunus Tever, alınacak 32 bin personelin sağlık hizmetine büyük katkıda olacağı ifade ederek “Sağlık Bakanımızın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 32 bin personel alımına ilişkin detaylar belli oldu. Bu personel alımları, salgınla daha etkin mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza yönelik daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacaktır. Hayırlı olsun” dedi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE