Özkoç’un merak ettiği konu

PERDE ARKASI'nda bugün: Özkoç’un merak ettiği konu - Dikbayır twitterdan yazdı - On parmağında on marifet - O tadı unutamıyorlar - Üstün yine eleştirdi - Babaoğlu, muhtarı ziyaret etti

Özkoç’un merak ettiği konu

Özkoç’un merak ettiği konu
CHP Grup başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı konuşmadan esinlenerek, merak ettiği bir konuyu sosyal medya hesabı üzerinden sordu.
Özkoç sosyal medya hesabına, “Esnafların pir olarak kabul ettiği milli değerimiz Ahi Evran’ı anmak için her yıl Kırşehir’de kutlanan Ahilik haftasını CHP Kırşehir’i kazandı diye Konya’da kutladılar.
Merak ediyorum İstanbul’un fethini nerede kutlayacaklar” diye yazdı

Dikbayır twitterdan yazdı
İyi Parti Sakarya Milletvekili ümit Dikbayır, dün bir paylaşımda bulundu. İl başkanı Selçuk Kılıçaslan’ın da beğendi twitterda yer alan paylaşımında yer alan ifadeler dikkatlerden kaçmadı.
Dikbayır’ın yaptığı paylaşım ise şöyle, “Dişinden tırnağından arttırarak binbir zorlukla bu Ülkeye vergi ödemeye çalışan vatandaşlarımız Elektrik,Su, Doğalgaz faturalarını ödeyemezken ?Bu israf bu şaşa nedir?
Yazıktır günahtır  ayıptır ayıp !....
Millet size Devleti bunun için mi teslim etti ?”

On parmağında on marifet
Eski eğitimci ve bugün Akyazı MHP’de siyaset yapan Ergün Öztürk aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi. Öztürk  ilçede de farklı bir kimliği ile biliniyor. 10 parmağında 10 marifeti olan  Ergün Öztürk, ilçede tanıdıklarının çözmedikleri her konuda ilk uğrak noktası oluyor. 
Ergün Öztürk’ün dilinden tatlı yiyelim tatlı konuşalım sözü hiçbir zaman eksik olmaz. Mutfak işlerinden de çok iyi anlayan Ergün Öztürk’ün yaptığı  kabak tatlısının namı ile herkes tarafından Öyleki Ergün Öztürk haftanın her Cuma günü Emniyet Müdürlüğünün karşısında bulunan çalışma ofisinde kabak tatlısı yapıyor ve yaptığı tatlıyı da eş, dost, arkadaş ve komşularına dağıtıyor.
Ergün Öztük’ün bu Cuma kabak tatlısı ikram edeceği misafirleri ile ilçedeki basın mensupları. İlçede ki basın mensupları ise Cuma gününü iple çekiyor.

O tadı unutamıyorlar
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Yerel Kültür Derneği işbirliğinde, SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda  geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen imza törenine SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, SATSO yönetim kurulu üyeleri ve SATSO meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda ilgili iştirak etti.
Kitap tanıtımında konuklara keşkek ve kabak ikram edildi. Ogün o imza törenine katılanlar bugün hala o gün tattıkları, kabak ve keşkeğin tadını unutamıyor.

Üstün yine eleştirdi
Osmangazi Köprüsü’nde işletmeci şirkete verilen garanti köprüden geçenin de geçmeyenin de cebini yakıyor. Ulaştırma Bakanı Turhan şu anda döviz enflasyonu sonucu 44.5 dolara çıkan geçiş ücretinin vatandaşa yansıtılmayacağını söyledi.
Bu açıklamanın ardından geçmişte AKP’de önemli yerlerde bulunan, ancak bir süre önce yeni bir parti kuracak olan Ahmet Davutoğlu ile aynı saflarda yer alarak, partinin kurucuları arasında yer alan Ayhan Sefer Üstün, sosyal medya üzerinden oklarını iktidara çevirdi. Üstün şu ifadeleri kullandı, “Köprü müjdesi! Geçmeyen geçenden daha çok ödeyecek .  Köprü geçiş ücreti ABD parasıyla.  Artış ABD’de ki enflasyon ile ihtilaf çıktığında İNGİLİZ mahkemesi yetkili. Bu şirketlerin GİZLİ - AÇIK ortakları açıklansın artık...”
Üstün’ün sosyal medya hesabında ise daha bir çok konuda eleştirileri yer alıyor.

Babaoğlu, muhtarı ziyaret etti
Hendek Turanlar Mahallesi Muhtarı Aydın demirci geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrasında SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına anılmıştı. 
Aydın’ın yapılan tedavinin ardından durumunun düzelmesiyle birlikte hastaneden taburcu oldu. 
Aydın’ı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile birçok dostu da ziyarette bulundu. Bu vesilen ile Aydın’a biz de geçmiş olsun diyoruz.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE