Perde Arkası'nda bugün...

PERDE ARKASI'nda bugün: Prof. Dr. Sağlam’a ödül - Yüce talimat verdi - Ülkücüler şahlanış etkinliğinde buluşacak - Akyazı BBP kongreye gidiyor - Babaoğlu Düzce gazetesinde manşet oldu - Meclis toplantılarını canlı yayınladılar

Perde Arkası'nda bugün...

Prof. Dr. Sağlam’a ödül
Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) 2019 yılının "Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödüllerinin sahipleri belli oldu. Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, TYB Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında ödül alan isimleri kamuoyuna duyurdu. Türkiye Yazarlar Birliği'nin(TYB) 2019 yılının "Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödülleri kapsamında TYB Sakarya Şube Başkanı Prof.Dr. Hasan Salih Sağlam'ın 'Üç Medeniyetin İzinde'(Meserret Yayınları) isimli kitabı Gezi kitapları kategorisinde ödüle layık görülmüştür.

Yüce talimat verdi
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce başta kurumlar olmak üzere, esnafları ziyaret etmeye devam ediyor. 
Başkan Yüce önceki gün, Güllük Mahallesinde Kadın girişimciler tarafından yapılan kağıt ve ev aksesuarlarından geri dönüşüm yapılan ürünleri yerinde inceledi.
 Kağıttan yapılan ürünleri gören Yüce, büyük bir memnuniyet duydu. Bu konu için özel bir derslik ve kadınların yaptığı ürünlerin satışı için daha uygun bir yer bulunmasını ve ülke çapında da tanıtımın yapılması için talimat verdi. 

Ülkücüler şahlanış etkinliğinde buluşacak

Ülkü Ocakları Hendek İlçe Başkanlığının 15 Şubat’ta düzenleyeceği “2023 Milliyetçi Türkiye Şahlanış” gecesine Ülkücü Sanatçılar Ali Kınık ve Alperen Kekilli sahne alacak. Ülkü Ocakları Hendek İlçe Başkanı Sıtkı Yaz “ Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştireceğimiz, milli birlik ve beraberliğimizin coşku içerisinde dosta güven düşmana korku saçacak olduğu “2023 Milliyetçi Türkiye Şahlanış” gecemizde değerli hemşehrilerimizi aramızda görmekten onur duyarız” ifadeleri yer aldı.

Akyazı BBP kongreye gidiyor
Büyük Birlik Partisi Akyazı teşkilatı olağan kongre kararı aldı. Kongre 26 Ocakta Akyazı SGM’ salonunda yapılacak. Büyük Birlik Partisi Akyazı ilçe teşkilatı olağan kongre için 26 Ocak’ı belirledi. Büyük Birlik Partisi Akyazı ilçe teşkilatı 26 Ocak’ta Akyazı Sosyal Gelişim merkezi salonunda Pazar günü saat 14.00 ile 18.00 arasında yapacağı kongre için çalışmalara başladı. Mevcut başkan Naim Yolcu’nun tek aday olması düşünülen kongreye Genel başkan Mustafa Destecinin de katılma ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi.

Babaoğlu Düzce gazetesinde manşet oldu
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, dün Düzce Parantez Gazetesinde manşet konusu oldu.
Kısa bir süre önce, MHP’ye tekrar döneceği ve son kararın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından verileceği yönünde haberlerle gündeme gelen Turgut Babaoğlu, Düzcelilerin de dikkatini çekti.
Düzce Parantez Gazetesi bu gelişmeyi, ‘Babaoğlu’ndan MHP Hareketi’ olarak duyurdu.
Bu haber gazetede, 8 sütun üzerinden verildi.

Meclis toplantılarını canlı yayınladılar
Yeni yıl ile birlikte belediye meclislerinde de yenilikler yaşanmaya başlandı. Önceki gün yapılan Kocaali Belediye Meclisi ve Akyazı Belediye Meclisi internet ortamında canlı yayında yayınlandı.
Akyazı Belediyesi yetkililerin tarafından yapılan bilgilendirmede gelecek toplantıların da kurumsal sitesinden canlı olarak yayınlanacağını açıkladılar.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER