Perde Arkası'nda bugün...

PERDE ARKASI'nda bugün: Maskeli nikah töreni - Gelecek Partisi’nden video konferans - Semt pazarı dezenfekte edildi - “Kaş yaparken göz çıkarmak”

Perde Arkası'nda bugün...

Maskeli nikah töreni 
Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan ve küresel salgın olarak da nitelendirilen Kovid-19 salgını nedeniyle ülkemizde ve şehrimizde tedbirler alınıyor. Birçok toplantı, düğün gibi plan ve projeler ileri tarihlere ertelenirken Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, dün maske takarak çiftin nikahını kıydı. Erenler Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, mesai arkadaşımız Talip ve Elif Nur kardeşimizin nikahlarını kıydı. Kendilerine ömür boyu mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyoruz” notunu düştü. 

 

Gelecek Partisi’nden video konferans 

Gelecek Partisi Sakarya İl Yönetim Kurulu, Kovid-19 salgını nedeniyle toplantıyı video konferans yaparak gerçekleştirdi. Toplantıda teşkilat çalışmalarının yanı sıra ülkemizde de görülen ve etkisini hızla arttıran Kovid-19 salgınıyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Kovid-19 salgının en tehlikeli ilk en ilde yer alan Sakarya’ya yönelik çalışmalar değerlendirildi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, “Hepimiz zorlu bir süreçten geçiyoruz. Gelecek güzel günler adına küçük oğlumun çalışma masası artık toplantı masamız” ifadelerini kullandı. 


Semt pazarı dezenfekte edildi

Kovid-19 salgını nedeniyle şehir içinde dezenfekte çalışmalarını sürdüren Adapazarı Belediyesi, vatandaşın yoğunluk gösterdiği Ozanlar Semt Pazar yerinde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Adapazarı Belediyesi, konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ozanlar Semt Pazar Yerinde de sıkı önlemlerimiz devam etti. Yapılan tüm çalışmalar milletimizin sağlığı için bilinçli ve sağduyulu davranan kıymetli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Kaş yaparken göz çıkarmak”

Ücretsiz maskelerin eczaneler üzerinden dağıtılacağın dair sosyal medya hesabı üzerinden yorum yapan CHP Adapazarı İlçe Başkanı Eczacı Ayşe Füsun Çetin, “Nasıl ki bütün vatandaşların aynı anda hastanelere yığılması sağlık sistemini çökertip işlemez hale getirirse, bütün maskelerin sadece eczaneler üzerinden dağıtımı eczanelerin asli görevi olan reçete karşılama ve danışmanlık işlevini yapamaz hale getirir ve eczaneleri enfeksiyon odağı yapar. Kaş yaparken göz çıkarmak bu olsa gerek” dedi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER