Sakarya için talimat verilen isim kim?

PERDE ARKASI'nda bugün: Sakarya için talimat verilen isim kim? - Fotoğrafçılar ödül için yarışacak - Genç Parti harekete mi geçiyor? - Bülbül’den Cumhurbaşkanına destek geldi - Savaşan twitterdan seslendi - SP’le ittifak mı yapacaklar?

Sakarya için talimat verilen isim kim?

Sakarya için talimat verilen isim kim?
AKP’de kongreler sürecine girilirken, bu süreç ile ilgili çeşitli iddialar gündeme getiriliyor. Son olarak ortaya atılan iddia ise Ankara’da sıklıkla konuşulmaya başladı. 
Gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  eski ve güvendiği bir eski siyasetçiye, Sakarya ile ilgili talimat verdiği ileri sürüldü. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bu isme, “Git Sakarya’yı topla” dediği öğrenildi. 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın bu talimatı, kendisi ve partisi için önemli başka illere de verdiği ve bu iller arasında Sakarya’nın da olduğu ifade ediliyor. 
Erdoğan’ın bazı önemli illerde olduğu gibi Sakarya’da da görevlendirdiği söylenen isim ise şuan olarak net olarak bilinmiyor. 
Bilinen tek şey bu ismin, şuan sadece parti içinde kilit isimlerle görüştüğü, aktif saha çalışmasına ise önümüzdeki günlerde başlayacağı ileri sürülüyor. 

Fotoğrafçılar ödül için yarışacak
Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) katkılarıyla düzenlenen  “Şehirden Yansımalar” konulu ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları başladı. Yarışmada Adapazarı ilçe sınırları içindeki yaşam görüntülerinden oluşan fotoğraflar değerlendirilecek. 
Fotoğraflarda Adapazarı’na özgü her türlü kültürel etkinlikler, törenler, mimari değerler, yemek, alışveriş, imalat, el işleri ve el emeğinden oluşabilecek görsellerle katılım sağlanabilecek. Fotoğraflar dijital çekilmiş renkli ya da siyah-beyaz görüntülerden oluşabilecek. Katılımcılar, en fazla 5 fotoğraf ile katılabilecek. Drone ile çekilmiş fotoğraflar değerlendirilmeyecek. Yarışmaya son başvuru 16 aralık olarak bildirilirken, yarışmada dereceye girenleri büyük ödüller bekliyor.
Sonuç bildirimi 23 Aralık Pazartesi günü yapılacak.

Genç Parti harekete mi geçiyor?
Türkiye'ye geleceğini geçtiğimiz günlerde açıklayan firari hortumcu Cem Uzan sosyal medyadan bir video klip paylaştı. Söz konusu klipte dikkat çeken kareler yer aldı.
2002 seçimlerinde yaptığı mitinglerin ve ziyaretlerin fotoğraflarını klipleştiren Uzan, arka fona da Sıla Gençoğlu'nun "Aslan gibi geri döndüm" ifadelerinin yer aldığı şarkısını koydu.
Cem Uzan'ın Türkiye'ye döneceğini açıklaması sonrasında sol seçmende bir umut yeşermeye başladı. Kulislerdeki iddiaya göre Cem Uzan, Muharrem İnce ile hareket etmeyi planlıyor.
Öte yandan, 2002 yılında Genç Partinin bilinen ve önde gelen isimlerinin son günlerde sıklıkla bir araya geldi ve suskunluklarını bozmaya hazırlandığı ileri sürülürken, bu hareketliliğe muhalefet partilerden bazı isimlerinde destek vereceği konuşuluyor.

Bülbül’den Cumhurbaşkanına destek geldi
MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Türkiye'nin terörle mücadelesinde hükümetin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduklarını belirterek, en son terörist yok edilinceye kadar bu mücadelenin sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Bülbül, bir programa katılmak için geldiği Gaziantep'te yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesine kararlı bir şekilde devam ettiğini vurguladı. Türkiye'nin bölge şartları dikkate alındığında çok yönlü ve çok katmanlı bir terör tehdidiyle karşı karşıya olduğuna dikkati çeken Bülbül, bu nedenle terörle mücadelenin daha da önemli bir hal aldığını dile getirdi. Bülbül, MHP'nin bu mücadeleyi desteklediğini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vermiş olduğu bu mücadelede hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın yanındayız, en son terörist yok edilinceye kadar gereken mücadelenin verilmesi için sonuna kadar destek veriyoruz." dedi.

Savaşan twitterdan seslendi
Sakarya Üniversitesi eski rektörü, Prof.Dr. Muzaffer Elmas, görev yaptığı süre içinde twitter hesabı üzerinden öğrencilerle kurduğu iletişim ile sıklıkla gündeme gelmişti.
Elmas’a öğrenciler twitter hesabından  istek ve taleplerini dile getirirken, öğrencilerle gerçekleştirdiği diyaloglar dikkati çekmişti.
Yeni Rektör Fatih Savaşan da son günlerde bu geleneği devam ettirmeye başladı.
Cuma günü twitter hesabından paylaşım yapar Rektör Savaşan, Türkiye-İzlanda maçı ile ilgili paylaşımda bulundu.
Savaşan yaptığı paylaşımda, “ Kasım'da, yazdan kalan günlerden bir gün de (hafif  yağmurla) SAÜ'lü gençler. Açık alan, Türkiye-İzlanda maçı. Daha n'olsun? İyi seyirler.” Derken, ikinci paylaşımında ise uyarıda bulundu.
Savaşan, “Öğrencilerimiz istedi, biz harekete geçtik. Sınavı olanlar olacak, sadece gol attığımızda ve sadece 30 saniye sevinç çığlığı ve tezahürat lütfen” diye yazdı

SP’le ittifak mı yapacaklar?
Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı ve A Kadrosunda  AKP Eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün de bulunduğu Yeni Parti konusunda ilginç kulisler ortaya çıkmaya başladı.
Kasım Ayı başında, Davutoğlu’nun SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na yaptığı ziyaret ardından bu kulisler daha sık konuşulmaya başlandı.
Bu kulislere göre, Yeni Parti’nin ilimizde kurucu olması beklenen isimlerin SP ile temas halinde olduğu ileri sürülüyor.
Bu görüşmelerde, üçüncü bir ittifakın da olabileceği fikri ön plana çıkarken, Üstün’ün sosyal paylaşımlarında Temel Karamollaoğlu ile ilgili yaptığı paylaşımlarda dikkat çekmeye başladı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
la edri
la edri - 1 yıl Önce

Tayyip erdoganin sakaryaya toplaması .için gönderdigi isim Tuncay Karartı (koş tuncay koş )

SIRADAKİ HABER