Sarı’dan basına çağrı

PERDE ARKASI'nda bugün: Sarı’dan basına çağrı... CHP’li meclis üyesinden tepki... Bir iptal de Arifiye’den

Sarı’dan basına çağrı

Sarı’dan basına çağrı
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, dün ilçede ki basın mensupları ile bir araya geldi.  Sarı Dört gazetesi ve bir o kadar etkin internet haber sitesi olan bir ilçenin çok daha iyi durumda olması gerektiğini basın toplantısında dile getirirken, basın mensuplarına da çağrıda bulundu. Basın mensuplarının bu denli etkin olmasının ilçe için bir avantaja dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden Sarı, “Bunu bizi eleştirmeyin diye söylemiyorum. Elbette görevinizi yapmalısınız. Ancak ilçenin reklamı olabilecek şeyleri daha öne çıkarabilir, insanların ilçemize olan ilgisini artırabilirseniz ilçemize daha fazla hizmet etmiş olursunuz. Bu noktada daha duyarlı davranmanızı bekliyoruz” dedi. 
CHP’li meclis üyesinden tepki
CHP Erenler Meclis Üyesi Özgün Paşaalioğlu, Erenler Belediyesi ile ilgili tepkilerini sosyal medya üzerinden paylaştı. Erenler Sosyal Yaşam Merkezinin fotoğrafını paylaşan Paşaalioğlu, “ Erenler halkının parası böyle harcanıyor: Belediye borcunun neredeyse üçte birine denk gelen Erenler Yaşam Merkezi Büyükşehire devredildi. Erenler Belediyesi yaklaşık 20 milyon TL’ye bitirdiği projeyi işletme masraflarını bahane ederek büyükşehire devretti. Üstelik Erenler halkı da tesisten ücretsiz faydalanamayacak. Tam anlamıyla beceriksizlik. Halkımızın takdirlerine sunuyorum” diye yazdı
Bir iptal de Arifiye’den
Önceki gün Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Barış operasyonu nedeniyle, Aşva Festivalini iptal ettiklerini duyurmuştu.
Dün bir iptal kararı da Arifiye’de geldi. Arifiye’de bu yıl ilki düzenlenecek olan 1.Arifiye Muhlama ve Yöresel Ürünler Festivali’nin programında değişikliğe gidildi. Belediye başkanı Karakullukçu yaptığı açıklamada, “Programda 10 gün boyunca her akşam yapılacak olan konserler iptal edilmiş olup, sadece yöresel ürünlerin satışı yapılacaktır. Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizdeki barış ve selametin temini için başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’na katılan kahraman Mehmetçiklerimizin her birine ve harekâta destek veren tüm unsurlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 12:59
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER