SASKİ o ismin danışmanlığını bitirdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB) Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) kuruma uzun yıllardır hizmet veren Prof. Dr. Akın Önalp'in danışmanlığını sona erdirdi

SASKİ o ismin danışmanlığını bitirdi

Prof.Dr. Akın Önalp uzun yıllar Sakarya Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra halen özel bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapıyor. 
Sakarya’nın deprem gerçeğini en iyi bilen bilim insanlarından biri olan Önalp, geoteknik ve zemin mekaniği alanında yaptığı çalışmalarla tanınır.  
SASKİ, Akçay baraj inşaatı sırasında olası risklere karşı Prof. Dr. Akın Önalp’ın danışmanlığına başvurdu. 
Daha önce de Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’nin  Şehirlerarası Otobüs Terminali, Adasu Hes , Çamdağ Barajı başta olmak üzere çok sayıda projenin zemin danışmanlığını yürüttü
Bu projelerin her aşamasında yapılan çalışmalarla yakından ilgilenen Prof. Dr. Akın Önalp Akçay Baraj Projesi devam ederken ve özellikle hala kritik karar süreçlerinde önemli katkı verebilecekken danışmanlık görevi sonlandırıldı. 
Türkiye’nin alanındaki en önemli bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. Akın Önalp’in danışmanlığına son verilmesi kafalarda soru işareti oluşmasına neden oldu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Velican Oduncu
Velican Oduncu - 1 yıl Önce

Sayın Yetkililer Akçay Baraji zaten bitti sayılır. Şu anda son rötuşları yapılıyor. Akın Önalp'ın yapabileceği birşey kalmadı ki, onunda kalmasına gerek olsun. Bence herkesin emeği olan bu güzel yatırımımızı hep birlikte Sakaryalılar olarak çoşkuyla açalım. Gereksiz spekülatif haberlere mahal vermeyelim.

Ferhat Tüysüz
Ferhat Tüysüz - 1 yıl Önce

Şehrimize yapılan bu güzel yatırımlara bu şekilde gereksiz haberlerle gölge düşürmeyin lütfen.

Selçuk Duracık
Selçuk Duracık - 1 yıl Önce

Eğer bir kişiye kaldıysa memleketin deprem hali vay halimize. Memlekette hoca mı kalmadı

SIRADAKİ HABER