SAÜ bir ödül daha aldı

PERDE ARKASI'nda bygün: SAÜ bir ödül daha aldı - Serdivan’da saat düzenlemesi - Muhtardan töngel daveti - TED Koleji tiyatronun gelirini bağışlayacak - CHP grup toplantısı yapacak mı? - Karasu’da otopark ihalesinde tek firma katıldı

SAÜ bir ödül daha aldı

SAÜ bir ödül daha aldı
Sakarya Üniversitesi akademisyenleri bir başarıya daha imza attı. 
SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesinden Doç. Dr.Ali Balcı ve SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi  Öğretim görevlisi Prof. Dr. Ozan Yılmaz, Sosyal Bilimler alanında TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülünü aldı.
Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, bu başarıyı sosyal medya üzerinden duyurdu.  Rektör Savaşan, “Hocalarımızı şahsım ve üniversitem adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek  Balcı ve Yılmaz’ı tebrik etti

Serdivan’da saat düzenlemesi
Serdivan Belediye Encümeni tarafından ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren işletmelerin 2020 yılı için kapanış saatleri yeniden belirledi.
Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; 01.01.2020-31.12.2020 tarihleri arasında Serdivan sınırları içerisinde bulunan sıhhi, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin (tekel bayileri hariç) kapanış saatleri 01.00, 2. ve 3. sınıf gayri sıhhi müesseselerin kapanış saatleri ise 21.00 olarak belirlendiği belirtildi.
Bu düzenlemenin Serdivan’da ki sosyal yaşamı nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

Muhtardan töngel daveti
Çalışkanlığı ile temayüz eden Akyazı’nın Kuzuluk Orta Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı, Mahalle sınırları içinde kalan ormanlık alanda kendiliğinden ve doğal ve organik olarak yetişmekte olan Töngel (Muşmula) ve Yer elmasından  (Elmacık) yemek isteyenleri Mahalle ormanına davet etti.
Muhtar Çakmakçı, doğa harikası ormanlarında yetişen bahse konu olan meyveleri yemek isteyenlerin rahatlıkla mahallelerine gelebileceklerini ifade ederken, tek şartlarının ise gelen vatandaşların toplayarak götürmemeleri olduğunu söyledi. Töngelin tadının yerinde yenilerek varılacağı konusunda iddiada bulunan Çakmaçı, “Böyle bir daveti herkes yapmaz. Misafirlerimizi ağırlayama hazırız” diyerek çağrıda bulundu.

TED Koleji tiyatronun gelirini bağışlayacak
Bu eğitim ve öğretim yılında ilimizde eğitime başlayan TED Sakarya Koleji şehirdeki sanat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.
Fatih Sancaklı’nın yönetip, Tiyatro Suretler’in sahneleyeceği “Senin Annen Bir Melekti Yavrum” isimli Yeşilçam ezgileriyle bezeli kara mizah niteliğindeki oyun, Cumartesi günü TED Sahnesinde seyirciyle buluşuyor.
Cumartesi günü sahnelenecek oyunun geliri Gaziantep Oğuzeli Atatürk Ortaokuluna bağışlanacak. 

CHP grup toplantısı yapacak mı?
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Karasu Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu’nun toplanmadığı iddia ediliyordu. Geçtiğimiz hafta CHP’de yönetim değişikliği oldu. Aykut Süt başkanlığında genç bir ekip 3 yıllığına göreve geldi. 
Pazartesi günü gerçekleşecek olan Belediye Meclisi öncesinde CHP’nin grup toplantısı yapıp yapmayacağı  partinin Karasulu üyeleri arasında  son günlerde daha çok dillendirilen konu oldu. 
Bakalım grup toplantısı yapılacak mı, yapılırsa bununla ilgili sosyal medya paylaşımı olacak mı…

Karasu’da otopark ihalesinde tek firma katıldı
Karasu Belediyesi bünyesinde hizmet veren Karsaş Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nın yanında bulunan iki otoparkın işletmesini de aldı. Özel bir firma tarafından belediyeden kiralanan ancak kira süresi dolan alanlarla ilgili Çarşamba günü ihale gerçekleştirildi. İhaleye sadece belediyeye ait Karsaş girdi. 20 bin lira yıllık bedelle açılan iki ihaleyi de Karsaş aldı. İhalelerden biri 20 bin 500 TL’ye diğeri de 22 bin 500 TL’ye Karsaş’a kaldı.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER