Serbes’ten ittifak yorumu

PERDE ARKASI'nda bugün: Serbes’ten ittifak yorumu - Gazetecilere erken kutlama - Akbay geziye gitmeyi reddetti - Babaoğlu’nun gözü kulağı Bahçeli’de - Kılıçaslan kime ‘Gülün’ dedi - Övün de geri dönüyor mu? - Esnaf’tan alkışlanacak hareket

Serbes’ten ittifak yorumu

Serbes’ten ittifak yorumu
Gelecek Parti Sakarya il Kurucuları arasında ismi geçen ve il başkanı olması konusunda kulislerin yaşandığı Ender Serbes, sosyal medya üzerinden mevkut iktidarı ve siyasileri eleştirmeye devam ediyor.
Serbes son olarak önceki gün yaptığı paylaşımda Cumhur ve Millet İttifakını eleştirdi.
Gelecek Partisini etiketleyerek yaptığı paylaşımda Serbes, “Türkiye’nin kuvvetli/güncel parlamenter sisteme acilen dönmesi gerekiyor. 
Malumunuz yeni/ucube sistemde ittifaksız da olmuyor.
Bize Millet/Cumhur değil DEMOKRASİ İTTİFAKI gerekiyor” diye yazdı

Gazetecilere erken kutlama
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, aidiyet kültürünün güçlendirilmesi, birlikteliğin sürekli kılınması adına, şehrin tüm kesimleri ile ortak paydada buluşmak,  farklılıklardan ortak dil oluşturmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. 
Bu doğrultuda SATSO bu hafta basın mensuplarını ağırlamaya hazırlanıyor. 
Düzenlenene basın toplantısında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü bir gün önceden kutlanacak.
Bu erken kutlamanın sebebi ise 10 Ocak’ta Vali Ahmet Hamdi Nayir’in basın mensuplarına ağırlaması. 
Akbay geziye gitmeyi reddetti
Adapazarı Belediyesi Çocuk Hakları Sokağı Projesiyle, Çocuk Dostu Kent ödülüne hak kazandı. Fransa’da 15-17 Ocak tarihleri arasında Adapazarı Belediyesi’ne verilecek ödül için 7 meclis üyesi de Paris’e gidecek. Adapazarı Belediye Meclisi’nin dün yapılan Ocak Ayı toplantısında Başkan Mutlu Işıksu ile birlikte gidecek meclis üyeleri belirlendi. İlk başta 3 AKP, 1 CHP, 1 İyi Parti ve 2 MHP’li üyenin gitmesi hedefleniyordu. Ancak CHP’li Haluk Akbay, Fransa’ya yapılan daveti reddetti. Başkan Akbay, gitmeyi uygun bulmadığını dile getirerek geziye katılmayacağını söyledi. 
Babaoğlu’nun gözü kulağı Bahçeli’de
Cumhur İttifakı kapsamında Hendek’te AKP adayını destekleyen MHP’den ayrılarak BBP ile girdiği seçimde Hendek Belediye Başkanı seçilen Turgut Babaoğlu, MHP’ye geri dönme kararı aldı. 
Babaoğlu’nun bu konuda  MHP İl Yönetimi ve Genel Merkezi ile görüştüğü öğrenildi. Başkanın bu kararı almasında Meclis Üyelerinin etkisinin ve MHP İlçe Teşkilatının da etkisi olduğu öğrenildi.
Öte yandan MHP Genel Başkanın önümüzdeki hafta bu konuda son kararı vereceği ise öğrenilen bilgiler arasında.

Kılıçaslan kime ‘Gülün’ dedi
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan intihar eden öğrenci Sibel Ünli ile ilgili, sosyal medyadan sert açıklamada bulundu.
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan; “Açlıktan Başbakana yazar kasa atan esnafın olduğu bir ülkeden, açlıktan intihar eden üniversite öğrencisinin olduğu bir ülkeye evrilmenin sebebi ZULÜMDÜR, KORKUDUR. İnsanları derdini söyleyemez hale getirdiniz. Şimdi gevrek gevrek gülmeye devam edebilirsiniz!!!” ifadelerinde bulundu.

Övün de geri dönüyor mu?
31 Mart yerel seçimler önceki AKP’li olan ancak geçen dönem Belediye başkanlığını yapan Cevat Keser ile sorunlar yaşayan ve ardından da AKP'den istifa ederek Saadet Partisinden seçime girerek Pamukova Belediye Başkanı  seçilen Güven Övün'ünün yeniden AKP’ye geçebileceği iddia ediliyor.
 Ülke genelinde 85 belediye başkanının AKP’ye geçmeye hazırlandığı bu günlerde Övün'ün nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Esnaf’tan alkışlanacak hareket
Hendek’te fast food işletmeciliği yapan Hüseyin Güven, örnek bir uygulamaya imza attı. Güven işyerinde yemek yiyen engelliler, ihtiyaç sahipleri, Şehit Aileleri ve gazilerden ücret almıyor.
Hendek Üniversite Caddesinde fast food işletmeciliği yapan Hüseyin Güven, görenlerin takdirini toplayan bir uygulamayı hayata geçirdi. Güven başlattığı kampanya ile işyerinde yemek yiyen engelliler, ihtiyaç sahipleri, Şehit Aileleri ve gazilerden ücret almıyor.Elinden geldiğince engelliler, ihtiyaç sahipleri, Şehit Aileleri ve gazilere destek vermek ve farkındalık oluşturmak adına bu kampanyayı başlattığını söyleyen Güven, “amacım reklam yapmak değil sadece farkındalık oluşturmak” diyerek yorumda bulundu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
veysel saka
veysel saka - 8 ay Önce

Belediye bşkanların dikkatine öğrencilere yemek verme kanpayası yapın sakarya öğrenci kenti oldu lütven üç öğün öğrencilere bedava yemek verin sakaryada hiç bir öğrenci aclıktan intihar etmesin

SIRADAKİ HABER