Soluğu teşkilat binasında aldı

PERDE ARKASI'nda bugün: Soluğu teşkilat binasında aldı - Teleferikçiler 80’nci günü doldurdu - Taş Ev’de basınla sohbet edecekler - CHP’den delege seçildi - Vekiller dikken üstünde - İlimizi Ankara’da temsil etti

Soluğu teşkilat binasında aldı

Soluğu teşkilat binasında aldı
AKP Erenler İlçe Teşkilatı Başkanı  Beşir Doğrusever, bir süre önce anjiyo olmuş ve hastanede tedavi altına alınmıştı.
Doğrusever tedavisinin tamamlanmasının ardından  ayağının tozu ile soluğu ilçe Teşkilatında aldı. Partililer ve yönetim kurulu tarafından karşılan Doğrusever, ara vermeden siyasi çalışmalara dönerken mutluluğunu sosyal  medya üzerinden paylaştı. 
Doğrusever yaptığı paylaşımında, “Geçirdiği anjiyo sonrası ziyaretime gelen ve arayan herkesten Allah razı olsun. Hastaneden çıktığımız gibi hiç ara vermeden görevimin başındayım. Sıhatimi veren Rabbime hamd olsun” diye  yazdı

Teleferikçiler 80’nci günü doldurdu
Sapanca Kırkpınar Mahallesinde yapılması planlanan teleferik projesine karşı direnen, bölge sakinlerinin eylemi 80’nci gününde.
Mahalle sakinleri, eylemlerine bir an olsun ara vermezken, kendilerine destek olanların sayısı da her geçen gün artıyor. 
Eylemin 80.’nci gününde Çevre konusunda isimleri sıklıkla ön palana çıkan iki isim destek verdi.
Sakarya Barosundan Çevre Kent ve İmar Hukuku Komisyonu Başkanı Avukat Elif Yar ve Avukat Nihal Sağlam, eylemcilere destek verdik.

Taş Ev’de basınla sohbet edecekler
Dünyanın ikinci büyük emaye kaplama üreticisi Gizemfrit’’ basın mensuplarıyla  özel bir sohbet toplantısı düzenliyor 
Gizemfrit Genel Müdürü Veysi Küçük’ün ev sahipliğinde düzenlenecek  sohbet  bugün NG Sapanca Wellness, Taş Ev’de yapılacak.

CHP’den delege seçildi
Adapazarı Ticaret Lisesi’nde Beden eğitimi öğretmenliğinin ardından, Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü, daha sonra da ANAP döneminin Devlet Bakanı Sakarya Milletvekili Ersin Taranoğlu’na olan yakınlığı ile Vakıflar Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, bürokraside önemli görevlere imza atmış bir isim  CHP’den delege oldu.
Ailece CHP’li oldukları ifade edilen Erdoğan Çamlıyurt, Adapazarı CHP  İlçe  yönetimi tarafından yapılan delege tespitlerinde, Orta Mahalle delegesi olarak seçildi.
Çamlıyurt’un CHP delegeliği ise farklı yorumlara neden oldu.
Adapazarı, Orta Mahalle CHP Delegesi olan Erdoğan Çamlıyurt’un Kızı CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un danışmanlığını yaparken, Damadı da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yaptığı biliniyor.

Vekiller dikken üstünde
Türkiye yeniden erken seçim tartışmalarına odaklandı. TBMM grubu bulunan HDP’nin seçim ile ilgili kararından son anda vazgeçmesi ile siyasi partilerde, her an seçim olacakmış gibi çalışma başlatıldı.
Bu nedenle AKPde ardı arkasına toplantılar yapılarak, olası seçim halinde izlenecek rota görüşülüyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerdeki yurt dışı gezisi sonrasında Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yaptığı toplantıda performansı düşük milletvekillerinin aday gösterilmeyerek değiştirileceğine vurgu yapıldı.
Bu gelişmenin ardından bazı vekillerin tedirginlik yaşadığı ileri sürüldü.
Bu isimler arasında Sakaryalı vekillerin de olduğu ileri sürülüyor.

İlimizi Ankara’da temsil etti
Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 20-25 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen etkinliklere Geyve Alifuatpaşa İlkokulu sınıf öğretmenlerinden İbrahim Yıldırım Sakarya’yı temsilen katıldı.
81 ilden seçilen temsilci öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen programda İbrahim Yıldırım’ın ilimize temsil etmesi ilçede mutluluğa neden oldu.
Öğretmen Yıldırım, ankara’da Naim isimli filmin ilk gösterimine de katıldı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER