Tank Palet işçisi tedirgin

PERDE ARKASI'nda bugün: Tank Palet İşçisi tedirgin - Ziraat Odaları çiftçiyle birlikte  - Serbes böyle mesaj verdi - Akyazı’da meclis üyeleri nöbet tutacak - Özkoç, Mahir Ünal’a yüklendi - Büyükşehir’e Yöresel Ürünler Merkezi eleştirisi

Tank Palet işçisi tedirgin

Tank Palet İşçisi tedirgin
BMC Holdinge devredilen Tank Palet işçisi tedirgin günlerde oldukça gergin. BMC’ye devir ile başlayan süreç içinde işçiler uykusuz geceler geçirirken kulaktan kulağa yayılan bazı iddialar ise, bu sıkıntıyı daha da artırıyor.
Özellikle üç-dört aydır iddia olarak dolaşan 200 kişilik bir liste çalışanın canını sıkıyor.
İddialara göre bu liste, fabrika içinde faaliyette olan atölye sayısının az olması nedeni ile çalışmayan atölyelerdeki işçilerin isim listesi olduğu ileri sürülüyor.
Ancak, bu listenin kesin var olup olmadığı sadece bir söylentiden ibaret olduğu ileri sürülüyor.

Ziraat Odaları çiftçiyle birlikte 
Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, mahalleleri gezerek çiftçi ile bir araya geliyor. Çiftçilerle toplantılar gerçekleştiren Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu en son Erenler İlçesi Büyükesence mahallesindeydi. İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar başta olmak üzere, İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Vekili ve Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek ve çiftçiler katıldı

Serbes böyle mesaj verdi
Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu, kurucular kurulu arasında AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün yaptığı Gelecek Partisi’nin ilimizdeki isimlerinden biri olan Ender Serbest sosyal medya hesabından, yaptığı paylaşımda, Gelecek Partisi ile ilgili mesajlar veriyor. 
Serbest önceki gün yaptığı paylaşımında son günlerin gündemi olan Kanal İstanbul Projesine dikkat çekerek, “Kanal İstanbul aşağı, Kanal İstanbul yukarı… Kuyuya öyle bir taş atılıyor ki, ne siyaset/siyasetçiler çıkarabiliyor, ne de bu değişimlerden etkilenecek olan halkın iradesi. Ortak aklın/vicdanın hükümdar olduğu çağdaş bir Türkiye için geliyoruz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Gelecek Partisi Medya adı altında twitter üzerinden bir hesap açıldı.
Hesap üzerinden, parti ile ilgili bilgilendirme ve Ahmet Davutoğlu’nun konuşmaları paylaşılıyor.

Akyazı’da meclis üyeleri nöbet tutacak
AKP Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Belediye’de nöbetçi Meclis üyesi uygulaması başlattı.
Uygulama ile AKP’li meclis üyeleri mesai saati içinde belediye de olacak, gelen vatandaşları 
Belediyenin ilgili Müdürleri ile birlikte dinleyecek ve sorununun çözümü konusunda gelen vatandaşa yardımcı olacak.
Bu uygulamanın Belediye Başkanı Bilal Soykan ile Belediye Başkan yardımcıları ve diğer belediye çalışanlarına da yardım ve destek amaçlı olduğunu düşünülürken, belediye yönetiminin de bu durumdan memnun olduğu ileri sürülüyor.

Özkoç, Mahir Ünal’a yüklendi
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, önceki gün ilimize gelen ve Tank Palet ile ilgili açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a, fabrika ile ilgili açıklamalarından ötürü yüklendi.
Özkoç sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Temsil ettiği Kahramanmaraşı ilgilendiren termik santrallere filitre takılmasını erteleyen  kanunun TBMM’deki görüşmesine katılmayan, Cumhurbaşkanı veto edince teşekkür eden Mahir Ünal, dün Sakarya7da Tank Palet için ahkam kesiyor. Davamın arkasındayım” dedi

Büyükşehir’e Yöresel Ürünler Merkezi eleştirisi
Demokrat Parti Sakarya eski İl Bşk. Yrd. Cengiz Karabaş, Ada AVM yanında kurulan Büyükşehir’e ait Yöresel Ürünler Merkezi ile ilgili eleştiride bulundu.
Karabaş,  merkezin hayırlı olması temennisinde bulunurken, Yöresel Ürünler Merkezine  insanların rahat ulaşabileceği bir yere yapılması gerektiğini söyledi.
Karabaş, Yenikent’te ikamet eden vatandaşların merkeze ulaşması için iki araç değiştirmesi gerektiğini ifade ederken, “Ayrıca bu tür merkezi sadece Adapazarı ilçesine değil, şehir merkezine uzak olan diğer ilçelerin merkezlerine de yapılmalıdır. Böylece her ilçe yöresel ürünlerini sergilemiş olurlar” diyerek eleştiride bulundu.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 14:11
banner3
YORUM EKLE