Tarım İl Müdürü o isim mi olacak?

PERDE ARKASI'nda bugün: Nuri Al’ın ismi müdürlük için geçiyor - Arifiyeli üyeler yoktu, öğrenciler oturdu - Tuzla, Karaosman Mahallelerinde Kurtuluş kazandı - Yalova’nın başkanları Geyve’deydi

Tarım İl Müdürü o isim mi olacak?

Nuri Al’ın ismi müdürlük için geçiyor
Sakarya’da kamuoyu tarafından ciddi tepkilere kalmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından görevden alınan İl Tarım Müdürü Mehmet Erdemir’in yerine Sakaryalı bir isim gündeme geldi.
İl Tarım Müdürü iken görevden alınan Mehmet Erdemir’in yerine, yardımcısı Ali Ulvi Özerdem vekâleten bakıyor. Bu nedenle, aslen Sakaryalı olan Kocaeli İl Tarım eski Müdürü Nuri Al’ın ilimize atanması bekleniyor.
Kocaeli’de 2018 yılından buyana İl tarım Müdürlüğü’ne vekalet ettiği bilinen  Nuri Al’ın geçtiğimiz hafta Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bakanlığa çekildiği biliniyor.
Aslen Karapürçek, Akyazılı olduğu bilinen Nuri Al’ın Bakanlık tarafından Sakarya İl Müdürlüğü’ne atanmasına sıcak bakıldığı ifade edildi.
Emekliliğine 18 ay kaldığı ifade edilen Nuri Al'ın Sakarya'ya atanması halinde buradan emekli olacağı ifade ediliyor.
Arifiyeli üyeler yoktu, öğrenciler oturdu
Dün Büyükşehir Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısı vardı. Yapılan meclis toplantısında, salonda bazı koltuklar boştu.
Bu koltukların  Arifiye Meclis üyelerinin koltukları olduğu, Başkan Yüce’nin “Arifye gurubu mazeretli olarak gelemedi” şeklinde ki ifadesi ile ortaya çıktı.
Öte yandan, meclis toplantısına SAÜ Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilim öğrencileri de izleyici olarak katıldı.
Öğrencilere ayrılan yerler yetersiz kalınca, öğrenciler boş meclis üyesi koltuklarına oturdu. Bazı öğrenciler ise meclisi ayakta izlemek zorunda kaldı.

Tuzla, Karaosman Mahallelerinde Kurtuluş kazandı
CHP Adapazarı seçimleri devam ediyor.
 Dün Tuzla ve Karaosman Mahalle seçimleri yapıldı.
Her iki mahallede de Fatma Kurtuluş’un aday gösterdiği listeler kazandı.
Tuzla’da Demir Kınalı, Karaosman mahallesinde Umit Usal’ın listeleri seçimi kaybetti.
Tuzla Mahallesinde; Muzaffer Boz, Murat Demircioğlu, İsmail Karagöz, Arzu Miktan,
Karaosman Mahalesinde; Hasan Basri Erdem, Zeki Kop, Eray Büyükdoğan, Gülten Akın Serdaroğlu, Selma Mete, Süleyman Eldip, Uğur Demirtaş delege olarak seçildi

Yalova’nın başkanları Geyve’deydi
Türkiye’de ilk ve tek olan Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi çok sayıda misafirini ağırlarken, siyasiler ile çevre ilçe belediye başkanlarının ziyaretleri de devam ediyor.
Yalova Altınova Belediye Başkanı Metin Oral ile önceki dönem Yalova Termal Belediye Başkanı İsmail Atik ve tatil yöresi Armutlu’nun önceki dönem belediye başkanı Mehmet Birkan’ı Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde ağırlayan Başkan Kaya üretim merkezi olan tesis hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 
Başkan Kaya ve konukları daha sonra Sakarya Nehirpark Tesisleri ile Geyve Seyir Terasını gezdiler.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 14:47
banner3
YORUM EKLE