Tever tepki gösterdi

PERDE ARKASI'nda bugün: Tever tepki gösterdi - “Dağıtım sistemi oluşturulmalı” - Dikbayır’dan baş sağlığı - “Yazıklar olsun”

Tever tepki gösterdi

Tever tepki gösterdi
Kovid-19 virüsünün artış sebebiyle evde kal çağrılarına rağmen dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar için maske takma zorunluluğu geldi. AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya üzerinden maske ve eldivenleri yere atan vatandaşlara tepki gösterdi. Yerlere atılan eldivenlerin ve maskelerin fotoğrafını paylaşan Başkan Tever, “Halkımız tarafından kullanılarak gelişigüzel bir şekilde çevreye atılan eldiven ve maskeler hem halk sağlığını hem de doğayı tehdit ediyor. Bilinçsizce yerlere atılan bu materyallere karşı hemşerilerimizin daha sorumlu ve hassas davranmalarını rica ediyoruz. #EvdeKalSakarya” diyerek çağrıda bulundu. 

“Dağıtım sistemi oluşturulmalı”
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, maskelerin ücretsiz olarak dağıtılmasının ardından dağıtımda organizenin gerekli olduğunu söyledi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Özkoç, “Maskelerin ücretsiz dağıtılması doğru ancak dağıtımının organize edilmesi gerekiyor. Çünkü insanlar istese de maskeye erişemiyor.‬ Herkes ‘edevlet’e erişebilecek mi?‬ 14 bin postacı 80 milyona nasıl yetişecek?‬ Herkesin maskeye erişebileceği dağıtım sistemi oluşturulmalı!‬” ifadelerini kullandı. 

Dikbayır’dan baş sağlığı
İyi Parti Grup Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Diyarbakır’da şehit düşen 5 askerimizin ailelerine baş sağlığı diledi. Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler, yola tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi üzerine 5 askerimiz şehit düştü. Baş sağlığında bulunan Dikbayır, “Diyarbakır'ın Kulp İlçesinde odun işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK lı hainler tarafından patlatılan bomba sonucu Şehit olan 5 vatandaşımıza Yüce Allah'tan rahmet ve acılı ailelerine baş sağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

“Yazıklar olsun”
CHP eski İl Başkanı Erdoğan Isır, AGDAŞ kurumunun doğalgaz kesintilerine devam etmesi üzerine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Ödemelerin ve borçların ertelenmesini söyleyen Isır, “Yazıklar olsun. Sakarya'da yurttaşlar erteleme beklerken AGDAŞ Doğalgaz kesimlerine devam diyor. Faturasını 13 gün geciktiren abonenin Doğalgazı kesildi. #TekalifiMilliye #iban #EvdeKalDemesiKolay #EvdeKal” şeklinde eleştirilerde bulundu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER