Toçoğlu'ndan Erzurumlulara övgü

Toçoğlu'ndan Erzurumlulara övgü

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Dadaş Dergisi’nin son sayısında Erzurumlular övgüler yağdırdı. Toçoğlu dergide yayınlanan mesajında, “Erzurum ve Erzurumlu denince mertlik, delikanlılık, cömertlik ve kahramanlık akla gelir” dedi. Mesaj ilimizde yayınlanan Erzurumlular tarafından sosyal medyada ve mikro blog sitesi Twitter’da da paylaşılmaya devam ediliyor.
Akyazı’da bu karar
çok tartışılıyor

Akyazı Belediyesi’nin aldığı son kararla Ramazan ayı boyunca kahvehaneler 01.00 itibariyle kapanacak.
Daha önce ilçede böyle bir uygulama yoktu ve vatandaşlar sahura kadar kahvehanelerde oturabiliyordu.
Bu karar Akyazı’da bugünlerde çok tartışılıyor. Kahvehanelerin erken saatte kapatıldığını belirten bazı vatandaşlar, belediyenin kararını değiştirmesini istiyor.
Ancak Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın bu uygulamadan geri adım atmaya niyeti yok gibi gözüküyor.
Esnaf temsilcileri ile toplantı yapan ve bu karardan dönmeyeceklerini belirten Akcan’a tepki gösterenlerin yanı sıra destek verenlerin de olduğu belirtiliyor.
Erenler Park bayramdan sonra
Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, seçimler öncesinde 30 Mart’ın hemen ardından ADA AVM’nin yanına yapacağı Erenler Park’ın inşaatına başlanacağını söylemişti.
Seçimlerin üzerinden geçen üç aylık süreye rağmen inşaatın başlamaması ilçede çeşitli iddialara sebep olmuştu. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise dün yaptığı açıklamada Erenler Park’ın ihale sürecinin haftaya başlayacağını belirterek, ilk kazmanın bayramın ardından atılacağını söyledi.
Bölgeye hayat vermesi düşünülen Erenler Park’ın içerisinde kafeteryalar, model salıncak ve oyun grupları, açık hava sergi ve kermes alanı, kaykay pisti, maket gemi havuzu, yeşil gezi alanları, dinlenme alanları, trafik eğitim alanı, trafik ve ilkyardım eğitim derslikleri, ahşap döşemeli gezi alanları, çocuk oyun grupları ve otopark bulunacak. Yaklaşık 14 dönümlük bir alan üzerine kurulacak olan Erenler Park içerisinde aynı zamanda bölgenin en büyük Trafik Çocuk Eğitim Parkını da bünyesinde barındıracak
Çiftçi anjiyo oldu
Büyükşehir ve Erenler Belediye Meclis üyesi Ali Çiftçi dün anjiyo geçirdi. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü’nde dün anjiyo olan Çiftçi’nin tıkalı damarının olmadığı öğrenildi. Uzun süreden beri hastanelerde olan Çiftçi’nin önceki gün de Kocaeli Tıp Fakültesi’nde Kolonoskopi ve Endoskopi olduğu öğrenildi. Çiftçi geçen ayda SEAH Merkez Kampüsü’nde tedavi altına alınmıştı.
MHP’de sinirler gerildi
Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Sakarya programı sırasında yaşanan gerginlikler MHP’de moralleri bozdu.
Oldukça hareketli geçen programda İl Başkanı Levent Bülbül’ün sinirli ve gergin olması dikkatlerden kaçmadı.
Bazı partililerle tartışma içine giren Bülbül’ün teşkilat atamaları dolayısıyla da sıkıntılı olduğu konuşuluyor.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE