Toçoğlu’ndan umre ziyareti

PERDE ARKASI'nda bugün: Toçoğlu’ndan umre ziyareti - İl Başkanlığı için hareketlilik yaşanıyor - İktidara gelişlerinin 17’nci yılı kutladılar - Varol’un talebine red gelince…

Toçoğlu’ndan umre ziyareti

Toçoğlu’dan umre ziyareti
Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan umreden dönüşü görevinin başına geçti. 
Makamında ziyaretçileri kabul eden Soykan’ın hafta sonu konuğu Sakarya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’ydu. 
Seçimlerde aday gösterilmemesinin ardından siyasetten uzaklaşmaya ve çalışmalarına devam eden Zeki Toçoğlu Soykan ile samimi görüntü verdi. İkili daha sonra hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

İl Başkanlığı için hareketlilik yaşanıyor
Sakarya’da son günlerde kulislerde konuşulan konular arasında, AKP il Başkanlığı yer alıyor.
AKP’de bu ay sonu itibariyle delege seçimleri başlayacağı belirtilirken, il başkanlığı içinde bazı isimlerin çalışma içinde olduğu vurgulanıyor.
Bu isimlerden biride geçmiş dönemlerde AKP İlçe başkanlığı yaptığı ve şuan önemli bir kamu görevinde olduğu bir isim.
Bu isimin son zamanlarda, partinin eski fişek ve teşkilatçı isimleri ile bir araya geldiği de ileri sürülüyor. 

İktidara gelişlerinin 17’nci yılı kutladılar
AKP’nin önde gelen isimleri dün sosyal medyada, yoğun mesai yaptı. 3 Kasım 2002 yılında girdiği seçim ile iktidara gelen AKP’nin 17 yılı doldurması nedeniyle twitterde kutlama mesajları yer aldı.
Bu mesajları yazanlar arasında Binali Yıldırım, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Yunus Tever, Bilal Soykan, Ali Kemal Sofu gibi isimler yer aldı

Varol’un talebine red gelince…
Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı, Eski Türk Bürosen Sakarya Sube Baskanı rahim Varol, mahallesi için en iyi hizmeti vermek adına tüm imkanlarını zorluyor. 
Son olarak, mahallesinde bir ambulans talebinde bulunan Varol, talebine red cevabı gelince, sosyal medya hesabı üzerinden tepkisini gösterdi.
Varol sosyal medya hesabı üzerinden, “Akmeşe ye ambulans talebi yaptım sağlık müdürlüğü olumsuz cevap verdi. Durumu Ankara Kamu Denetçiliğine taşıdım ve sonucu bekliyorum.
Akmeşe ye ambulans talebi olduğunda takip ediyorum en iyi şartlarda 23 yada 24 dakikada intikal sağlanıyor. Sağlık için 1 dakika bile önemli derken 24 dakika ve sadece bu bölgede Akmeşe yok.  18 mahalle var nufüs 8000 ve ülkemizde 2000- 3000 nüfuslu ilçeler var tek özelliği ilçe olmasımı ? Akmeşe ye acil bir adet ambulans kaçınılmaz ve bir adet itfaiye .
Anayasanın eşitlik ilkeleri yok sayılamaz her insan eşit hizmet hakkına sahip” diye yazdı


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 11:24
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER