Trol hesaplarla siyaset savaşı

PERDE ARKASI'nda bugün: Trol hesaplarla siyaset savaşı - Bakan Varank milli treni paylaştı  - Ülkücüler ziyarette  - Kılıçaslan misafirlerini ağırladı - Gelecek Partisi Ankara’da buluştu

Trol hesaplarla siyaset savaşı

Trol hesaplarla siyaset savaşı
Hendek’te son zamanlarda takma isimlerle açılan sosyal medya hesapları dikkat çekmeye başladı. Sosyal medya diliyle trol olarak tabir edilen bu hesaplardan özellikle Hendek Belediyesini hedef alan paylaşımların yapıldığı görülüyor.  Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun MHP’ye geçişi sonrasında trol hesapların arttığı ve belediye yönetimiyle ilgili tek bir adresten çıktığı belli olan paylaşımlar yapıldığı görülüyor. 
 Bu hesaplarla ilgili çok da ilginç senaryolar üretiliyor. Bazı kaynaklar yazılan yazıların kimler tarafından organize edildiğini ve operasyonel hesapların kimler tarafından yönetildiğinin bilindiğini ifade ediyor. Bunların arasında tanınmış isimler ve memurların olduğu iddia edilirken, Hendek Belediyesinin itibar edilmemesini istediği bu paylaşımlarla ilgili nasıl adım atacağı merakla bekleniyor.

Bakan Varank milli treni paylaştı 
Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan, 2020 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve uygulanmasına dair Cumhurbaşkanı kararına göre, "Milli Elektrikli Tren Seti" projesi çerçevesinde TÜVASAŞ’ta  (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş) 56 tren seti üretilecek. 2020 Yılı Yatırım Programlarının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanlığı kararına göre ise 2 milyar 879 milyon 455 bin TL’ yatırımın yapılacağı söylenmişti. Geçtiğimiz cuma günü TÜVASAŞ’ı ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, milli trenin ilk setinin 29 mayıs’ta raylara ineceğini duyurmuştu. Bakan Varank sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Milli Elektrikli Tren yüz akı bir proje için güçler birleşiyor. Milli Elektrikli tren için tedarikçilerimiz iş birliğine mühendislerimiz de tasarıma odaklandı. 29 Mayıs’ta raylarla buluşacak setlerin testleri başlayacak. Global bir marka çıkarmak için raylı sistemlerin sunduğu fırsatı kaçırmayacağız” ifadelerini kullandı. 

Ülkücüler ziyarette 
MHP İl Başkanlığı yönetim kurulu üyesi Selçuk Naci Otlukan geçmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı hastanede tedavi görüyor. Hafta sonu Otlukan’ı ziyaret eden MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, MHP İl Başkan Yardımcısı ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda, “MHP İl Yönetim Kurulu Üyemiz Selçuk Naci Otlukan’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Allah şifa versin” ifadeleri kullanıldı. 

Kılıçaslan misafirlerini ağırladı
İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan geçtiğimiz günlerde misafirlerini ağırladı. İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Gümüşova ilçe başkanı Ramazan Özdemir ve İyi Parti Düzce teşkilatını ağırlayan Kılıçaslan sosyal medya üzerinde paylaşımda bulundu. Kılıçaslan yaptığı paylaşımda, “Düzce İl Başkanımız değerli dava arkadaşım Sn. Ramazan Özdemir, Gümüşova İlçe Başkanımız Sn. Ramazan Özdemir ve İyi Parti Düzce teşkilatının kıymetli yöneticilerini misafir ettik. Nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Gelecek Partisi Ankara’da buluştu
 Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığının açılış törenine katılım bir hayli fazlaydı. Ankara İl Başkanlığının açılış törenine Sakarya’dan da katılım sağlandı. Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes ve üyeler katılım sağlarken Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu’da katılım sağlarken sosyal medya da paylaşımda bulundu. Sağıroğlu, “Ankara İl Başkanlığımız, binlerce vatandaşımızın katıldığı muhteşem bir törenle hizmete girdi. Başkan Osman Hakan’a başarılar diliyorum. Ankara’nın kalbinde, Meşrutiyet Caddesi’ndeki binamızın kapıları tüm Ankaralılara 24 saat açık. Ülkemize ve Ankara’mıza hayırlı olsun” dedi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER