Üstün’ün ABD’ye yardım yorumu 

PERDE ARKASI'nda bugün: Üstün’ün ABD’ye yardım yorumu  - Tever’den eczacı ve fırıncılara ziyaret - Alişan’dan bilgilendirme paylaşımı 

Üstün’ün ABD’ye yardım yorumu 

Üstün’ün ABD’ye yardım yorumu 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantı sonrası Ulusa sesleniş konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD olmak üzere 56 ülke sağlık malzemesi yardımında bulunduklarını söyledi. Önceki gün ABD’ye uçakla gönderilen sağlık malzemesi yardımına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’den yorum geldi. Üstün sosyal medya hesabı üzerinden, “Korona sonrası, uluslararası ilişkilerde bu tür jestlerin faydası olabilir. Eyvallah. Aylar geçmesine rağmen kendi vatandaşlarınıza maske dağıtamamışken, bu sembolik davranışları iç politikanın propaganda malzemesi yapmanız gülünç olmuyor mu?” yorumunda bulunarak AKP hükümetini eleştirdi. 

Tever’den eczacı ve fırıncılara ziyaret 

AKP İl Başkanı Yunus Tever, Kovid-19 salgını nedeniyle yoğun şekilde çalışan eczacı ve fırıncı esnafını ziyaret etti. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Tever, “Koronavirüs ile mücadelede yoğun bir şekilde çalışan eczacı ve fırıncı esnafımıza ziyarette bulunarak, çalışmalarında kolaylıklar diledik. Vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde maske dağıtan devletimizden de bu süreçte yoğun bir şekilde çalışan insanımızdan da Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 

Alişan’dan bilgilendirme paylaşımı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantı sonrası ulusa sesleniş konuşmasında 1, 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı sürecinde detaylar açıklandı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan’da sosyal medya hesabı üzerinden esnafa ve vatandaşa bilgilendirme paylaşımında bulundu. Alişan, “30 Nisan 24:00- 3 Mayıs 24:00 arası sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve açık olabilecek iş yerlerine bakkal ve marketler yanı sıra manavlar da eklenmiştir. 30 Nisan Perşembe günü market, bakkal ve manavların çalışma saatleri 08:00-23:00 olarak belirlenmiştir. 1 Mayıs Cuma günü ise market, bakkal ve manavlar 09:00-14:00 olarak çalışacaktır. Aynı saatlerde adreslere servis de yapabileceklerdir. 2-3 Mayıs Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olacaklardır. 1,2,3 Mayıs Cuma Cumartesi ve Pazar günleri ekmek ve tatlı üretiminin yapıldığı yerler açık olacaktır. Cuma günü vatandaşın çıkamadığı saatler ve cumartesi pazar adreslere servis yapabileceklerdir. Koronavirüsü yenebilmek için hep birlikte tedbirlere uyalım, sağlığımızı koruyalım” ifadelerine yer verdi. 

 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER