Vali muhtarlarla neden toplandı

PERDE ARKASI'nda bugün: SASKİ yönetimi Prof.Dr Akın Önalp’in danışmanlığını sonlandırdı ... Eski başkan Sofu, unutulmamak için ne yapıyor?... Vali muhtarlarla neden toplandı ...Mehmet Alkaş ameliyat oldu...

Vali muhtarlarla neden toplandı

SASKİ yönetimi Prof.Dr Akın Önalp’in danışmanlığını sonlandırdı 
Prof.Dr. Akın Önalp uzun yıllar Sakarya Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra halen özel bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapıyor. 
Sakarya’nın deprem gerçeğini en iyi bilen bilim insanlarından biri olan Önalp, geoteknik ve zemin mekaniği alanında yaptığı çalışmalarla tanınır.  
SASKİ, Akçay baraj inşaatı sırasında olası risklere karşı Prof. Dr. Akın Önalp’ın danışmanlığına başvurdu. 
Daha önce de Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’nin  Şehirlerarası Otobüs Terminali, Adasu Hes , Çamdağ Barajı başta olmak üzere çok sayıda projenin zemin danışmanlığını yürüttü
Bu projelerin her aşamasında yapılan çalışmalarla yakından ilgilenen Prof. Dr. Akın Önalp Akçay Baraj Projesi devam ederken ve özellikle hala kritik karar süreçlerinde önemli katkı verebilecekken danışmanlık görevi sonlandırıldı. 
Türkiye’nin alanındaki en önemli bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. Akın Önalp’in danışmanlığına son verilmesi kafalarda soru işareti oluşmasına neden oldu.

Eski başkan Sofu, unutulmamak için ne yapıyor?
Eski ilçe başkanı Ali Kemal Sofu, belediye başkan adaylığı için ilçe başkanlığından istifa etmişti.
 Sofu'dan boşalan başkanlık koltuğuna kısa bir süre için Fatih Tazim oturdu. Daha sonra Genel Merkez görevlendirmesiyle ilçe başkanlığına Av. Hasan Serdar Baykal geldi.
Belediye başkanlığını kaybeden Ali Kemal Sofu, teşekkür ziyaretleriyle ilçe gündemine gelmişti.
 Siyasete var olma mücadelesi veren Ali Kemal Sofu son olarak gazetecileri ekleyerek Whatsappta kendi medya gurubunu oluşturdu.
Oluşturduğu medya gurubunda ve facebook hesabında ilçe siyasetinde sesini duyurmaya çalışan Sofu, yaptığı paylaşımlarla dikkatleri çekiyor.

Vali muhtarlarla neden toplandı
Hendek ilçesinde düzenlenen Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarının açılışına katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra ilçedeki muhtarlarla bir toplantı yaparak talep ve önerilerini dinledi.
Bu toplantının neden yapıldığı ise sonradan ortaya çıktı.
Gelen bilgilere göre, Hendekli Muhtarlar, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etmek için bir talepte bulunduğu, önceki gün yapılan fuara gelen Vali Nayir’in bunun üzerine bu toplantının yapıldığı öğrenildi.


Mehmet Alkaş ameliyat oldu
TRT eski Haber Daire Başkanı ve TRT spikerlerinden Mehmet Alkaş ameliyat oldu. Toyota Hastanesi’nde Doktor Süleyman Dalgıç tarafından ameliyat edilen Alkaş taburcu oldu. Alkaş’ın evinde istirahat ettiği öğrenildi. Biz de Yenihaber Gazetesi olarak Mehmet Alkaş’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 15:41
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER