Yardım paketlerini ailesiyle paketledi

PERDE ARKASI'nda bugün: Yardım paketlerini ailesiyle paketledi - Bu sefer gazetecilere yüklendi - Yıldırım gönüllere dokunuyor - Övün bir gün önce divana katılmış - Cuma hutbesinde ilginç olay - Geyve ürünleri sanal dünyada - Muhtarlar birlik içinde

Yardım paketlerini ailesiyle paketledi

Yardım paketlerini ailesiyle paketledi
İyi Partinin genç ve dinamik il başkanı Selçuk Kılıçaslan’ın önceki gün önemli misafirleri verdi. Parti ve siyasi çalışmaları nedeniyle, eve fazla zaman ayıramayan Kılıçaslan’ın ailesi, partiye gelerek ziyaret etti.
Kılıçaslan, ailesi ile birlikte yardım paketlerini hazırlayarak birlikte zaman geçirdi. 

Bu sefer gazetecilere yüklendi
Kent Konseyi Yönetim kurulu üyesi olan ve yaptığı paylaşımlarla sıklıkla gündeme gelerek tepkileri toplayan Bünyamin Bezci, bu sefer gazetecilere yüklendi.
Elazığ depreminin ardından twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Bezci, “Kayıplarımızın acısını unutamasak da çok şükür büyük bir depremi olabilecek en az hasarla atlattık gördük ki gazeteciler artık "depreme hazır değiliz" yazıları yazarken bir kez daha düşünecekler, deprem üzerinden "insafsız ve iflah olmaz muhalefet" yapanların da elleri titreyecek” diye yazdı

Yıldırım gönüllere dokunuyor

Karapürçek  Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyip dertlerine ortak oluyor.
 Bu kapsamda Başkan Orhan Yıldırım, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin yanı sıra, ev ziyaretleriyle de vatandaşların evlerine misafir oluyor. 
Makam odasının kapısını sürekli açık tutan ve hiç kapatmayan Başkan Orhan Yıldırım, belediyeye gelen her vatandaşın sorununu bizzat dinliyor ve sohbet ediyor.
 Bunun yanında mahallelerde vatandaşın ayağına da giden Başkan Orhan Yıldırım, her mahallede 'gönül buluşmaları' adı altında halk meclisleri düzenliyor.
Yıldırım, bunu gönül belediyeciliği olarak ifade ediyor.

Övün bir gün önce divana katılmış
Pamukova Belediye Başkanı Güven övün, Saadet Partisinden başkan adayı olarak seçimlere katılmış, başkan seçilmişti.
Övün hafta sonu AKP’ye gezerek rozet takmıştı. Bu geçişten bir gün önce Övün’ün SP Adapazarı İlçe Divan toplantısına katıldığı öğrenildi.
Övün’ün burada yaptığı konuşmada, SP’nin  Adapazarı İlçe Divan Toplantısına katıldığı ve burada Milli Görüş başkanı olarak hitap ettiği öğrenildi.
Ancak, kısa bir süre sonra Övün, AKP’ye geçti. Bu geçişin ardından divan toplantısında Övün’ü dinleyenler, “Şoka uğradık” demeyi ihmal etmezken, tepki gördüğü de ifade edildi.

Cuma hutbesinde ilginç olay
Geçen Cuma Namazında hutbe esnasında Hendek’te Rasimpaşa Camiinde ilginç bir olay yaşandı.
Hendek’te Cuma Namazı esnasında hutbede konuşan vaize Akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen bir kişi "Çok konuşuyorsun, bizimde sormak istediğimiz bir sürü soru var. " diyerek tepki gösterdi.
Tepki gösteren kişiye, vaizin “Namazdan sonra bekle konuşalım, sorularını sorar cevabını alırsın" diyerek cevap vermesi sonucu aynı kişi tepkisini sürdürmeye ve bağırmaya başlayınca diğer camideki diğer cemaat tarafından camiden çıkartıldı.
Geyve ürünleri sanal dünyada
Geyve Belediyesi’nin ülkeye rol model olan Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi yine bir ilke imza attı.
Geyve Yöresel ürünler Üretim Merkezi sanal ortamda yerini aldı. Geyva Marka’lı tamamen yerli ve milli ürünlerin www.geyva.com.tr internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor.. Satın alınan yöresel ürünler yurtiçine ücretsiz kargolanırken kısa sürede internet ortamında en çok aranan siteler arasında yerini aldı.

Muhtarlar birlik içinde
Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem tüm muhtarlarla iyi bir diyalog içinde. Muhtarların ağabeyi olarak her zaman mahalle muhtarlarının yanında olan Erdal Erdem, fırsat buldukça diğer muhtarları ziyaret ediyor.
Başkan erdem son olarak Adapazarı Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Göktepe Muhtarı Bayram Demirci, Tığcılar Muhtarı Ahmet Onsekizoğlu, Örentepe Muhtarı Faruk Kartal ve Salmanlı Muhtarı Mesut Şentürk, Küçük Hataplı Muhtarı İsmail Çırakoğlu, Kışla Muhtarı İlyas Can’ı ve Büyük Hataplı Muhtarı Azem Mutlu’yu ziyaret etti. Çaylar eşliğinde gerçekleşen sohbette her konuya dokunuldu. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE