"Yardım yapmıyoruz. Bize vatandaş göndermeyin"

PERDE ARKASI'nda bugün: Karasu Belediyesi yardım etmiyor - “Çiftçimiz taş mı eksin?” - “Yıldız’a ve MHP camiasına geçmiş olsun” - Kılıç’tan kutlama mesajı

"Yardım yapmıyoruz. Bize vatandaş göndermeyin"

Karasu Belediyesi yardım etmiyor
Karasu’daki muhtarların yardım almaya ihtiyacı olan pek çok vatandaşı belediyeye yönlendirmesinin ardından bir Whatsapp konuşması sosyal medyada dolaşmaya başladı. İddiaya göre muhtarların ve Karasu Belediyesi Muhtar Müdürü’nün bulunduğu grupta geçen konuşmada, Muhtar Müdürü, Karasu Belediyesi’nin yardımda bulunmadığını, söylüyor ve muhtarlardan vatandaşları belediyeye yönlendirmemesini istiyor. İddiaya göre Müdür, “Daha sonraki tarihlerde bir organizasyon yaparsak haber edeceğiz” diyor.Pek çok mahalle muhtarının kendilerine gelen vatandaşlara bu mesajı gösterdiği de gelen duyumlar arasında. Karasu Belediyesi’nin bir yardım kampanyası başlatıp başlatmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

“Çiftçimiz taş mı eksin?”
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli 21 ilde bulunan çiftçilere tohumun yüzde 75’ini hibe edeceğini açıklamasının ardından İyi Parti Grup Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır eleştirilerde bulundu. Açıklanan 21 ilin içerisinde Tarım şehri olan Sakarya’nın bulunmaması üzerine Milletvekili Dikbayır, şu ifadeleri kaydetti; “Ayçiçeği var, listede Trakya yok. Mısır var, listede Karadeniz yok. Buğday var, mercimek var, listede Urfa yok, Antep yok. Tarım kenti Sakarya'da da çiftçimiz taş mı eksin sayın Bakan @bekirpakdemirli?”

“Yıldız’a ve MHP camiasına geçmiş olsun”
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Milletvekili Feti Yıldız’ın Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kovid-19 teşhisi koyulan Milletvekili Yıldız’a sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Özkoç, “İstanbul Milletvekili Sn. Feti Yıldız’ın Kovid-19 teşhisiyle hastaneye yatırıldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Sn. Yıldız’a ve MHP camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletir, ivedilikle sağlığına kavuşmasını dilerim” dedi.

Kılıç’tan kutlama mesajı
Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Türk Polis Teşkilatının 175. yıl dönümünü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla kutladı. Başkan Kılıç yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin, milletimizin huzur ve güvenliği için her türlü tehlikeyi göze alarak vefakarca çalışan Türk Polis Teşkilatı'nın 175. yıl dönümünü kutluyorum. Şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 08:36
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER