Yavuz ve Atabek’ten Burak’a tebrik tweeti

PERDE ARKASI'nda bugün: Yavuz ve Atabek’ten Burak’a tebrik tweeti - Işıksu merkezi gezdi - Alişan’dan Işıksu’ya teşekkür - MÜSİAD’da online toplantı 

Yavuz ve Atabek’ten Burak’a tebrik tweeti

Yavuz ve Atabek’ten Burak’a tebrik tweeti
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma Hutbesindeki söylemlerinden sonra Ankara Barosu suç duyurusunda bulunmuştu. Erbaş’ın konuşması üzerine sosyal medya üzerinden vatandaşlar ikiye bölündü. Kimileri Erbaş’ın söylediklerini yanlış bulurken kimileri arkasında durarak destek verdi. Prof. Dr. Erbaş’a bir destekte Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak’tan geldi. Başkan Burak, önceki gün yazılı açıklamada bulunarak, din ve vicdan özgürlüğüne müdahalenin kabul edilemeyeceğini söylemişti. Başkan Burak’ın Erbaş’a desteğinden dolayı AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’ten tebrik tweeti geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Yavuz, “Diyanet İşleri Başkanıyla ilgili Ankara Barosu'nun açıklaması kendileri için tam bir yüz karasıdır. Konuya ilişkin Sakarya Barosu'nun açıklaması ise yüzakı bir açıklamadır. Helal olsun Sakarya Barosu'na. Baro Başkanımız Abdurrahim Burak nezdinde Baro Yönetimini tebrik ediyorum” notunu düşerken Atabek ise; “Ankara Barosunun haddini aşan açıklamalarına en güzel mesaj Sakarya barosundan geldi. Abdurrahim Burak Başkanımızı ve Sakarya Barosu Yönetimini tebrik ediyorum. Allah'ın emrini, İnancının, İlminin gereğini açıklayan Diyanet İşleri Başkanımızın her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı. 

Işıksu merkezi gezdi 
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Kovid-19 salgını nedeniyle 23, 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağından sonra şehrin işlek yerlerini gezdi. Başkan Işıksu söz konusu gerek esnaflara gerekse vatandaşa sosyal mesafe kuralına dikkat etmelerini söyledi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Işıksu, “Çark Caddesi, Dar Sokak, Yuvam Sokak ve çevresinde esnafımız ve hemşehrilerimizle istişare ederek salgınla mücadele tedbirlerimizi konuştuk. Kural, dikkat, mesafe. Kararlılık devam ederse inşallah başarı daha hızlı gelecek” İfadelerine yer verdi. 


Alişan’dan Işıksu’ya teşekkür 
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, önceki gün bin esnafa destek vereceklerini söylemişti. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ise, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak Başkan Işıksu’ya teşekkür etti. Alişan yaptığı paylaşımda, “Adapazarı Belediye Başkanı Sayın Mutlu Işıksu nun katkıları ile Adapazarı sınırları içindeki ihtiyaç sahibi 1000 esnaf ve sanatkâra alışveriş kartı verildi.Başkan Işıksu'ya bu zor günlerde esnaf ve sanatkârlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” notunu düştü. 

MÜSİAD’da online toplantı 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, haftalık yönetim kurulu toplantısını Şube Başkanı Yaşar Coşkun başkanlığında Kovid-19 salgını nedeniyle videolu konferans yöntemiyle gerçekleştirdi. Başkan Coşkun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Haftalık Yönetim Kurulu Toplantımızı Yönetim Kurulu Üyelerimizle video konferans ile gerçekleştirdik.‬ Toplantımızda COVID-19 sürecinde yapmış olduğumuz çalışmalar ile önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planladığımız faaliyetlerimizi istişare ettik” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER