Yavuz’dan Sofuoğlu’na destek 

PERDE ARKASI'nda bugün: Yavuz’dan Sofuoğlu’na destek  - Dikbayır’dan Gökçek’e yanıt  - Alemdar’dan günlük tablo paylaşımı  - Isır: Önlem alın gelen haberler kötü   - Övün’den eczacı günü paylaşımı - Erdem’den “Yardım edin” çağrısı 

Yavuz’dan Sofuoğlu’na destek 

Yavuz’dan Sofuoğlu’na destek 

Dünya Süper Sport Şampiyonu ve eski motosiklet yarışçısı AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, motosiklete getirilen ek verginin geri çekilmesi için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la görüşeceğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuştu. Bunun üzerine yapılan bazı haberlerin başlıklarına tepki gösteren AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’na destek verdi. Yavuz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “"Sofuoğlu'nun derdi motor vergisi" diyerek, Ülkemizi en güzel şekilde temsil etmiş, hiçbir zaman bilerek yanlış ve kirli işlere tevessül etmemiş bir kardeşimizi, sanki kendi kişiselliğinin derdine düşmüş gibi gösteren bu başlık, kesinlikle şık düşmemiştir. Zira Sayın Sofuoğlu'nun yaptığı, işi gücü bırakıp kendi kişiselliğinin derdine düşmek değildir. Zaten öyle bir ihtiyacı da yoktur. Yaptığı, Motosiklet Endüstrisi Derneğinin talep ve beklentilerini Sayın bakana taşımaktan ibarettir ki bunun da yadırganacak bir tarafı olmasa gerekir” ifadelerini kullandı. 

Dikbayır’dan Gökçek’e yanıt 

Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantı sonrası ulusa sesleniş konuşması yapmıştı. Erdoğan yaptığı konuşma da maskelerin ücretsiz dağıtılacağını söylemişti. Bunun üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 20 yıldan fazla başkanlık görevi yürütmüş eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek, sosyal medya hesabı üzerinden videolu paylaşımda bulunarak, “Sayın Cumhurbaşkanım maske ve kolonya göndermiş. Çok teşekkür ediyorum. Dünyada kendi tebaasını bu kadar düşünen ikinci bir lider yok. Allah sizden razı olsun. Allah sizi başımızdan eksik etmesin” notunu düştü. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili ümit Dikbayır ise, Melik Gökçek’in videolu paylaşıma cevap verdi. Dikbayır, yaptığı paylaşımda, “Sen kendini tebaa ya da başka bir şey hissedebilirsin. Ancak gerçek şu ki cebinde T.C Nüfus kağıdı taşıyan her vatandaşımız bu ülkenin sahibi ve hissedarıdır. Siyasiler ise belli bir zaman için yöneticilik yaparlar. Yani; Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” notunu düştü. 


Alemdar’dan günlük tablo paylaşımı 

2019 yılı Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın olarak da nitelendirilen Kovid-19 salgınına karşı büyükşehir ve ilçe belediyeleri kendi bünyesinde tedbir ve önlemler almaya devam ediyor. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Belediye bünyesinde yapılan çalışmaları günlük olarak hazırlanan tabloyu sosyal medya hesabı üzerinde paylaşımda bulunuyor. Başkan Alemdar, son paylaşımda, “Bugün 146 ailemize erzak yardımı yaptık, bin 450 maske dağıtımı gerçekleşti. 233 km yolumuz, 232 sokağımız ve 42 caddemizi dezenfekte ettik. Bugün sokak hayvanlarına 27 kg mama dağıttık” dedi. 


Isır: Önlem alın gelen haberler kötü  

Kovid-19 salgını nedeniyle İl Hıfzısıhha Kurulu geçtiğimiz günlerde İl Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 4 yurdu İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis etme kararı almıştı. Bunun üzerine Arifiye’de 2 bin kişilik Muhammed Safitürk Yurdu’ da hastane amaçlı hizmet verecek olup Pamukova İlçe Hastanesindeki sağlık personelleri buraya getirilmişti. CHP eski İl Başkanı Erdoğan Isır ise sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak, “Lütfen önlem alın, gelen haberler kötü. Bu zor günlerde Pamukova ilçesindeki hastaneyi kapatan yetkililer, kararınızı tekrar gözden geçirin. Son iki günde Pamukova’da hastane olmadığı için İlçede bulunan bir ambulans hastaları yakın hastanelere yetiştirmekte zaman kaybı yaşıyor, ilk müdahale yapılamıyor. Üzücü bir olayda bunun üzüntüsünü yaşamak istemeyiz” dedi. 


Övün’den eczacı günü paylaşımı 

Eczane Teknisyenleri Konfederasyonu 28 Ekim 2018 tarihinde, Ankara’da yapılan olağan Konfederasyon kongresinde, genel kurula verilen önerge ile “Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü” 26 Nisan tarihi kabul edilmiş, Konfederasyon yönetim kurulunca 18.12.2018/2 sayı ile kararıyla da karara bağlanmıştır. Bunun üzerine sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak Eczacıların gününü kutlayan Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, “26 Nisan Eczacı Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlu olsun” notunu düştü. 

Erdem’den “Yardım edin” çağrısı 

Kovid-19 salgını nedeniyle ülke çapında tedbir ve önlemler alınmaya devam ediyor. Günlük ihtiyaçlarını karşılayanlar veya fabrikalarda çalışanlar ücretsiz izne çıkartıldı. Günlük geçimini sağlayamayanlar için İllerde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından yardımlar yapılıyor. Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ise, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak, ramazan ayında ev sahiplerinin kira almamasını rica etti. Başkan Erdem, “Durumu iyi olan ev sahipleri, koronadan dolayı işini kaybeden kiracınız varsa; lütfen mübarek ramazan ayında kira almayarak destek olmanızı rica ediyorum” ifadelerini kullandı. 


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER