Yeni partide Üstün’e ne görev verilecek?

PERDE ARKASI'nda bugün: Üstün’e ne görev verilecek - ‘Yılın Enleri’ için geri sayım başladı - Alişan ve Bayrak’tan TOPÇA tepkisi - Kültür Müdürü toplantıyı böyle yorumladı - Rektör hafta sonu kampüsü gezdi - Çay eşliğinde sohbet ediyorlar - Ferizli adaylar sayısının artması bekleniyor

Yeni partide Üstün’e ne görev verilecek?

Üstün’e ne görev verilecek
AKP’den  ihraç edilecekken istifa eden Ahmet Davutoğlu ve ekibi Gelecek Partisini kurdu. Partinin kurucular kurulu listesi 154 isimden oluşurken beklendiği gibi listede iki Sakarya’lı vardı.
Eski AKP Genel Başkan Yardımcılığı ve 4 dönem milletvekilliği yapan Ayhan Sefer Üstün ile milletvekili aday adayı olan Nuray Sağıroğlu Gelecek Partisi'nin kurucular kurulunda yer aldı.
Gelen bilgilere göre Ayhan Sefer Üstün'ün partide genel merkezde, teşkilatlardan sorumlu olarak görev alması beklenirken Nuray Sağıroğlu ile ilgili nasıl bir yol izleneceği merak ediliyor.

‘Yılın Enleri’ için geri sayım başladı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği, ilimizin iş, siyaset, spor ve kültür hayatının başarılı isimlerinin belirleneceği ‘Yılın Enleri’ programı için geri sayım başladı.
‘Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenmesi için planlama yapılan etkinliğe  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılması bekleniyor.
SATSO, ay sonunda yapılması planlanan tören için şimdiden hazırlıklarına başladı.

Alişan ve Bayrak’tan TOPÇA tepkisi
Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, dün sosyal medya hesabından verdi veriştirdi.
TOPÇA Kavşağının bitirilememesine tepki gösteren Hasan Alişan, “Erenler Topça Köprülü kavşağının iki yılın ardından hala bitmemesi, kargaşanın had safhasına ulaşması, şehrin karar vericilerin hala sessiz kalmasına anlam vermek mümkün değil” diye yazdı.
Hasan Alişan’ın bu paylaşımı bir çok takipçisi tarafından beğenilirken, paylaşanlarda oldu.
Atatürk Sanayi Dernek Başkanı Ömer Bayrak ise bu paylaşımın altına, “Başkanım çok doğru tespit Sakarya'nın kaderi böyle bir millet vekili dahi burasını gelip burayı ziyaret etmedi yetim kalmış çocuk gibiyiz işimiz Allah'a kaldı” diye yorum attı.

Kültür Müdürü toplantıyı böyle yorumladı
İl Kültür Müdürü geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan toplantıya katıldı. Toplantı, Kültür ve Turizm Bakanı başkanlığında yapıldı.
Sakarya İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz da bu toplantıya katılanlar arasındaydı. Yorulmaz, bu toplantı sonrası yaptığı yorumda, “81 vilayetin il müdürünü Ankara'da toplayıp ilk defa onları iki gün boyunca yerinden kalkmadan sabırla dinleyen ve kendi şehirleri ile ilgili sorular sorarak cevap alan bir Kültür ve Turizm Bakanı ile karşı karşıya idik. Ülkemizin bu yıl ilk defa 52 milyon turisti ağırlaması sebepsiz değilmiş demek ki!” diye sosyal medyadan yazdı.

Rektör hafta sonu kampüsü gezdi
Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, hafta sonu kampüs alanı içinde inceleme yaptı.
Kampüsün öğrencinin en çok yoğunlaştığı bölgelerde gezen Rektör Savaşan, gezi sonrası gözlemlerini sosyal medyadan paylaştı.
Rektör Savaşan paylaşımında, yapılacak çalışmalarda ilgili bilgi verdi. Savaşan, “Pazar günü kütüphaneleri gezdim. Tam sessiz yerler var. Anlaşılan yeni kütüphane çalışma salonu gibi görülüyor. Her katı daha sesli. Ders çalışma, araştırma, teknoloji yoğun ve grup çalışması gibi alanları daha belirgin ve sürdürülebilir kılmak için planlama sürüyor” dedi.

Çay eşliğinde sohbet ediyorlar
Aralık ayının ortalarına gelinmesine rağmen Akyazı’da havalar güneşli ve sıcak geçiyor. Havanın iyi olduğunu gören Akyazılılarda kendilerini dışarı atıyor ve kar yağışı başlamadan önce yüzünü göstermeyi sürdüren güneşten yararlanmanın yollarını arıyor.
Akyazı Baraka Cami yanında Kaliç Marketin sahiplerinden Kemal Kaliç, çarşı içinde esnaflık yapan Yılmaz Uğur bu havaları fırsat bilerek çaylarını yudumluyor. 
Günün değerlendirmesini yapan ikilinin sohbetleri çevredekilerin dikkatini çekiyor.

Ferizli adaylar sayısının artması bekleniyor
Delege seçimlerini sona ermesinin ardından Ak partide aday adayları çoğalmaya başladı.
Geçtiğimiz hafta Muhsin Zurnacı ve İsmail Durmaz’ın adaylıklarını açıklamasının ardından şimdide partinin belli kademelerinde görev almış olan  Arnavut Sabri lakaplı Sabrı Muzaç’da adaylığını açıkladı.
Muzaç, “Önümüzdeki dönem de ilçe başkanı seçilerek partime ve ilçeme hizmet etmeye karar verdim. Bu konuda önce ailemin sonra partili arkadaşlarımın desteğini alarak bu yola çıktım. Partimiz tarafından görev bize verilirse; yanlış gördüklerimi doğru bildiklerimle düzelterek ilçeme ve partime hizmet etmeye gayret edeceğim” dedi. Kongre sürecine doğru AKP adayların çoğalacağı söyleniyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER