Yeni Partiyi Sakarya'da Üstün mü Ergün mü dizayn edecek?

AKP içinden verdiği haberlerle dikkatleri çeken Twitter’daki Ankara Kuşu isimli adresten , son dönemde kurulacağı iddia edilen Yeni Parti ile ilgili haberler gelmeye başladı. Neredeyse her gün bu konuyla ilgili çok sayıda paylaşım yapıyor.

Yeni Partiyi Sakarya'da Üstün mü Ergün mü dizayn edecek?

Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacağı, Abdullah Gül ve Ali Babacan tarafından da destekleneceği önü sürülen yeni partiyle Sakarya’dan adı en çok anılan isim Ayhan Sefer Üstün.
Üstün’ün partinin Sakarya’daki örgütlenmesini üstleneceği belirtiliyordu. Ancak Ankara Kuşu henüz Ayhan Sefer Üstün’den hiç söz etmedi.
Ankara Kuşu, Eski Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün yeni partinin Kocaeli ve Sakarya yapılanmasını üstleneceğini, genel merkez düzeyinde de görev alacağını iddia etti.
Galiba Ankara Kuşu Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında kurulacak olan partinin dışında bir başka partiden söz ediyor.  İşte Ankara Kuşu’nun son paylaşımını (imla yanlışları düzeltilmiştir)  aktaralım, yorumu size bırakalım:
“AK Parti siyasetinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Eski Kocaeli Milletvekili, Sanayi Eski Bakanı Nihat Ergün ile Hatay eski Vekili ve Adalet Bakanlığı görevinde bulunmuş Sadullah Ergin’in partiyle oy ayrımına geldiği ve Babacan’ın genel başkanlığında kurulması düşünülen yeni partiye geçeceği öğrenildi. Sadullah Ergin’in, yeni partinin Hatay il ve ilçe başkanlarını belirlediği de öne sürüldü. Nihat Ergün ise Kocaeli ve Sakarya yapılanmasını üstlenecek. Her iki eski bakan da yeni partide genel merkez düzeyinde görev alacak. Son kulisler bu yönde

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER