Yüce olay yerini inceledi

PERDE ARKASI'nda bugün: Yüce olay yerini inceledi - Işıksu onları ziyaret etti  - Tever, Abasıyanık’ı andı 

Yüce olay yerini inceledi

Yüce olay yerini inceledi

29 Nisan günü Hendek’te su da ortaya çıkan kötü koku şehrin gündemine oturmuş ve ilçe siyasi partililerin temel odak noktası haline gelmişti. Hendek Belediyesi başta olmak üzere ilçe siyasi temsilcileri ve gerekli birimler konuyla ilgili ilk günden bu yana birçok açıklama yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise, önceki gün olay yerine yetkililerle giderek bilgi aldı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Yüce, “29 Nisan'da Hendek'te yaşanan ve kısa sürede çözülen su sorunuyla ilgili ilk günden itibaren teyakkuz halindeyiz. Adli ve idari makamların konu ile ilgili çalışmalarını hassasiyetle takip ediyoruz. Çalışmaları yerinde inceliyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar” ifadelerine yer verdi. 

Işıksu onları ziyaret etti 
Kovid-19 salgını sürecinde tedbir amaçlı 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı gelmişti. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantı sonrası ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkamayan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için aşamalı bir sistemin getirdiklerini söyledi. Söz konusu 50 gün boyunca evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar hafta sonu saat 11.00-15.00 arası çıkarak temiz havanın tadını çıkarttı. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ise, sokakta gezen ve oturan yaşlıları ziyaret ederek sohbet etti. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Işıksu, “Sosyal mesafe de yerinde, keyfimiz de Allah muhabbetlerini artırsın, başımızdan eksik etmesin. Rabbim Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ve tüm sağlık camiamızdan razı olsun” notunu düştü. 

Tever, Abasıyanık’ı andı 

18 Kasım 1906 tarihinde Adapazarı'nda doğan Sait Faik Abasıyanık, Türk öykü ve roman yazarı, şairidir. Türk hikâyeciliğinin önde gelen yazarlarından olan Abasıyanık, çağdaş hikâyeciliğe yaptığı katkılarla Türk edebiyatında bir dönüm noktası sayılır. Sait Faik Abasıyanık 11 Mayıs 1954 yılında İstanbul’da vefat etti. Ölümünün 66. yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan AKP İl Başkanı Yunus Tever, ““Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey” kendine has tarzıyla edebiyatımıza yeni bir yön vermiş, Adapazarlı şair ve yazar Sait Faik Abasıyanık’ı vefatının 66’ıncı yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum” dedi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER