Yüce rötar yapınca

PERDE ARKASI'nda bugün: Yüce rötar yapınca... AKP’de delege süreci...

Yüce rötar yapınca

Yüce rötar yapınca
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu 6 aylık faaliyet raporunu önceki akşam düzenlediği toplantıyla değerlendirdi. 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin geç kalması dolayısıyla 19:00’da başlayacağı duyurulan program 19:30’a sarkıtıldı. Yüce yine gecikince program başlatıldı. 
Yüce’nin gelmesi geciktikçe Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu sunumu ağırdan almaya başladı. Bu durumun nedeni daha sonra anlaşıldı. 
Gündoğdu’nun Yüce’den yeni talepleri vardı. Bunları aktarabilmesi için Yüce’nin salonda olması gerekiyordu. Ekrem Yüce ne İsmail Gündoğdu’nun sunumunu bitirmesinden sonra salona geldi. Ancak çıkışta Yüce’ye yalnız bırakmayan Ferizli Belediye Başkanı isteklerini bir bir sıraladı ve Ekrem Yüce’den söz istedi. İsmail Gündoğdu’nun isteklerine nasıl yanıt aldığını ise göreceğiz.

AKP’de delege süreci
Kongre takviminin işlemeye başlamasının ardından AKP’de delege listelerinde düzenlemeye gidilecek. Tek adayla gidilen kongrelerde her ne kadar delegeler onay makamı olarak kullanılsa da delege seçilmek halen önemli görülüyor. 
Bazı ilçelerde ilçe başkanları mahalle temsilcileri ile toplantı yaparak gelecek dönem için delegelerde değişiklik yapmak isteyip istemediklerini sordu. İlçe başkanlarının kendilerini önerecek isimleri mi yoksa partiye faydalı olacak isimleri mi tercih edecekleri konusu tartışılıyor. 
Öte yandan ilçe başkanlığına aday olmayı düşünen isimler de delege sürecini yakından takip ediyor. Konu ile ilgili yakınlarına sürekli bilgi aktarıyor.

 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE