Play-Off başarısızlığı

Sakaryaspor bu sezon da 1.Lig hedefine ulaşamadı. Bir zamanlar play-offların kralı olarak adlandırılan Sakaryaspor, 3 sezondur üst üste hüsran yaşıyor.

Bir play-off’u daha geride bırakırken yine herkes suçlu arıyor. Aslında yapılan suçlamalar eleştiriler her yıl aynı kesime yapılıyor.

Başarısızlıkla sona eren her sezonun ardından dejavu yaşıyoruz. Şampiyon olamadığımız için yapılan eleştiriler, suçlamalar geçen yılların kopyası!

Hedefteki ilk isim Şaban Yıldırım. Takımı şampiyon yapamadığı için hoca değilmiş! Memlekette herkes teknik direktör! Bir sezonun başarısızlığını Şaban Yıldırım’a yıkmaya çalışan şakşakçı tayfa, hiç boşuna çırpınmasın. Bu başarısızlığın bir numaralı sorumlusu                                 Şaban Yıldırım değildir!

Performansı kötü olan oyunculara yine takımı sattı gözüyle bakılıyor. Aspor’dan maçın yarısını bile zor izleyen kesim takımın rezil oynadığını iddia ediyor ve komik bir şekilde sert dille eleştiriyor. Sakaryaspor, Ankara Demir karşısında yerden yere vurulacak kötü bir futbol oynamadı!  Evet formsuz oyuncular elbette vardı. Ancak sahada takımın büyük bölümü maçı çevirmek adına mücadele etti. Özellikle ikinci yarıda kurulan baskıyla maçı çevirmemiz gerekirdi ama olmadı.

Olaylara hep günlük bakılıyor. Büyük resmi ısrarla görmüyoruz. Bir senenin başarısızlığı yine tek maça bağlanıyor.  

3 sene üst üste play-off oynamışız, Sakaryaspor’da bazı şeyleri değiştirmen gerekirken her sene daha kötüye gidiyorsun! Sportif anlamda, mali anlamda, kurumsallık anlamında Sakaryaspor her yıl daha kötüye gidiyor.

Sezon başından bugüne kadar yapılan tüm hataların, göz göre göre yapılan tüm yanlışların faturasıdır bu başarısızlık!

Dolayısıyla sezonun başarısızlığını sadece Teknik Direktör Şaban Yıldırım ve 3-5 futbolcuya yıkmamak gerekiyor. Artık duygusallığı, adamcılık kavramını bırakıp gerçekleri görelim. Kimin nerede, nasıl hata yaptığı kabak gibi ortada!

Yakışmayan görüntüler

Bir play-offta daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken yönetim statta tekme tokat kavga etti. Taraftar tesisleri basarak zarar verdi!

Maçın sonunda Ankara Demirsporlu bir futbolcunun “twit at” sözü protokolü karıştırdı. Başkan Cumhur Genç ve yöneticilere bu davranış hiç yakışmadı. Kulübün liderliğini yapan bir kişinin şartlar ne olursa olsun bu davranışı kabul edilemez. İnşallah Sakaryaspor adına böyle utanç verici bir olay daha yaşamayız.

Ayrıca maçın ardından taraftarın da tesisi basması başka bir utanç verici olay. Umarım En kısa sürede bu olayı yapanlar da tespit edilir ve gerekli cezayı alırlar.      

YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan altınkarar
erkan altınkarar - 1 hafta Önce

bu takımda topçu mu vardı şampiyonluk beklenecek bu işin tek sorumlusu yönetimdir taraftar ne yapsa hakli