"Acar bize kin besliyor"

Son Meclis Toplantısı’nda kendilerine Denetim Komisyonu Üyesi verilmemesini eleştiren CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı, “Kocaali Belediye Başkanı bize kin besliyor” dedi.

"Acar bize kin besliyor"

Ocak Ayı Meclisi öncesinde Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ı aradıklarını söyleyen CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı, “Denetim Komisyonu üye sayısının 3 yerine 5 olması durumunda muhalefet partilerinin 2 üye verebileceğini söyledik. Başkan Bey de öyle olması durumunda kendi partilerine 4 üye muhalefete ise 1 üye vermeyi düşündüklerini söyledi. Konuşmanın devamında bana, ‘Bakın şimdi beni arayabiliyorsunuz. 24 tane taşınmazın yargıya taşınması konusunda neden aramadınız’ diye sordu. Ardından da konuyu kapattı” diye konuştu.

GİTSEK DE DEĞİŞMEZDİ

Parti Binası’nda düzenlediği basın toplantısında yöneltilen, “Meclis’in yapılacağı günkü kahvaltıya Başkan Acar tarafından davet edildiniz mi” şeklindeki soruya ise Mithat Sarı, “Başkan Bey kafasında işi bitirdiğini bize açıklamış oldu. Bize de ‘Yarın sabah kahvaltıda bu konuyu konuşuruz’ dedi. Ancak ertesi gün konuşacak bir şey yoktu. Çünkü Başkan Bey kafasında konuyu bitirmişti. Biz bu gerekçe ile gitmedik. İyi Parti İlçe Başkanı’nın neden gitmediğini bilmiyoruz. Bu konuda başkaları adına söz söyleyemeyiz. Zaten neticede de üye sayısı artırılmadı ve 3 üye seçildi” dedi. 

ALAYCI TAVIRLAR

Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın muhalefet belediye meclis üyelerini ve ilçe başkanlarını küçümser bir tavır takındığını da sözlerine ekleyen Sarı, “Başkan’ın Meclis’te takındığı tavırlar belediye meclis üyelerini ve muhalefeti rencide etmektedir. Başkan Bey ‘Ben yaptım oldu’ mantığında hareket etmektedir” dedi. Muhalefet partilerinin mecliste bulunmasının Kocaali için bir şans olduğunu da sözlerine ekleyen Mithat Sarı, “Eğer biz Meclis’te olmasak pek çok konu kapalı kapılar ardında hallolacak ve konular halktan gizlenebilecekti. Bundan önce bu şekilde yapıldı” şeklinde konuştu.

KANAL İSTANBUL DİNLEDİK

Son Meclis Toplantısı’nda Ahmet Acar’ın Kocaali’nin sorunları yerine Kanal İstanbul Propagandası yaptığını da dile getiren Başkan Sarı, “Kocaali’nin onca sorunu varken Başkan Bey 25 dakika boyunca Kanal İstanbul’u anlattı. Kocaali Meclis Gündemi’nde Kanal İstanbul’un konuşulmasına ne gerek var” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’de olduğunu ve yan kuruluş olan İSKİ’nin Kocaali Belediyesi’ne hizmet binası sözü verdiğini de hatırlatan Sarı, “Bu konuda sonuna kadar Kocaali için elimizden geleni yapacağız ve o söz tutulacak” ifadelerini kullandı.

KENT KONSEYİ KURULMALI

Sivillerin de Kocaali yönetiminde söz sahibi olabilmesi için bir an önce kent konseyinin kurulması ve etkin şekilde çalışması için mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen Mithat Sarı, “Kent konseyleri şehirdeki herkesin yönetimde söz sahibi olmasını sağlar. Hepimiz Kocaali’nin çıkarları için çalışıyoruz. Bu şekilde geleceğimizin şekillenmesi konusunda daha etkin rol oynayabiliriz. Bu şekilde yönetimin hata yapmasının da önüne geçeriz. CHP olarak biz kent konseyine bir üye vereceğiz. Ama her görüş de etkin şekilde söz almış olacak. Bunun için bir an önce kent konseyinin kurulmasını bekliyoruz” dedi. Sadettin VURGUN

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 21:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER