Sakaryalı başkandan, yıldönümü mesajı

Demokrat Parti’nin Sakaryalı Gençlik Kolları Genel Başkanı Avukat Berkay Güloğlu, Demokrat Parti’nin 74. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Milletimizin her alanda hürriyetine kavuşması demokratların asli görevidir. Milletin özlemi her alanda adalet, hürriyet, demokrasidir” dedi.

Sakaryalı başkandan, yıldönümü mesajı

7 Ocak 1946 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti’nin hürriyetçi demokrasi ile tanıştığı gün olduğunu söyleyen Güloğlu, “Bugün Türk milletinin kendisine yapılan bütün dayatmalara “DUR!” dediği bir gün. Bugün hürriyet güneşinin yeniden doğmaya başladığı gün. Bugün baskıların, zulümlerin, dayatmaların, ‘ben yaptım oldu’ anlayışının ve millete rağmen siyaset anlayışının yıkıldığı gün. Bugün rahmetli Menderes’in ‘yeter! Söz milletin’ diyerek milletin hakkı olanı millete teslim etmeye karar verdiği gün. Bugün başımızın tacı olan, uğruna nice fedakarlıklar yapılan, memleketi karış karış inşa eden kahramanları yetiştiren Demokrat Partimizin 74. Kuruluş yıldönümü. Bugün demokrasinin bayramıdır” diye konuştu.

BU DAVA İLELEBET YAŞAYACAKTIR

Geçen 74 yıl içerisinde Türkiye’de çok değişiklikler olduğunu, farklı hadiselerin yaşandığını ifade eden Berkay Güloğlu, “Belirli misyonlar doğdu ve öldü. Fakat 74 yıldır darbelere, baskılara, idamlara, zulümlere rağmen yılmadan yıkılmadan yoluna devam eden bir demokrat misyon var. Hiç pes etmeyen demokratlar var. Bir partiyi demokrat yapan onun kadrolarıdır. Bu dava ilelebet yaşamaya devam edecektir” dedi.

BUGÜN BASKI VARSA YARIN HÜRRİYET VARDIR

74 yıllık adıl ile hareket ettikleri için gençleri aldatan, kandıran dünya menfaatlerinin demokrat gençleri kendisine çekemediğini ve davadan koparamadığını söyleyen Güloğlu, “Bizler sizin kuvvetiniz sizler bizim aklımız olduktan sonra bu ülkeye ebediyen hizmet edebiliriz. Yılmayınız, yıkılmayınız bizler ayaktayız, sizler ayaktasınız, dava ayakta. Gençler davasının yolunda. Gençler dün Menderes ve Demirel’in yanında olduğu gibi bugün de Genel Başkanımız Gültekin Uysalın yanında. Pes etmeyiniz, vazgeçmeyiniz. Bugün karanlık olsa da yarınlar aydınlıktır. Bugün baskı varsa yarın hürriyet vardır. Bugünler onlarınsa yarınlar bizimdir. Demokrat Gençlik olduktan sonra istikbal bizimdir” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 21:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER