2020’de hedef, 40 bin ünite kan 

2019 yılında 35 bin ünite kan toplamayı hedefleyen Kızılay, hedefine ulaştı. Kızılay’ın bu yılki hedefi 40 bin ünite kan toplamak.

2020’de hedef, 40 bin ünite kan 

2019 yılı içerisinde 35 bin kan ünite olduğunu ve bu sayının tamamlandığını söyleyen Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, “Bugün itibariyle bu hedefimize ulaşmış bulunmakla birlikte mutluluğumuzu da buradan belirtmek isterim” dedi. Din, dil ve mezhep gözetmeksizin yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetler yürüttüğünü ifade eden Başkan Tiryaki, “Yurtiçi faaliyetlerimizden bir tanesi de insanlarımızın güvenli kan temini hizmetleri yürütmektir. Bu anlamda 2019 yılı içerisinde 35 bin ünite kan hedefimiz vardı. Bugün itibariyle bu hedefimize ulaşmış bulunmakla birlikte mutluluğumuzu da buradan belirtmek isterim. Bildiğiniz üzere biz kan temini konusunda sağlık bakanlığı tarafından tek yetkilendirilmiş kurumuz. Bu anlamda ben tüm bağışçılarımıza ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum.

DEMOKRASİ MEYDANINDA 

2020 yılı içerisinde hedeflerinin 39-40 bin ünite kan olduğunun altını çizen Tiryaki, “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır diyoruz ve vatandaşlarımızı sürekli olarak düzenli bir şekilde kan vermeye davet ediyoruz. Bildiğiniz üzere erkekler ve kadınlar için 65 yaşına kadar her 3-4 ayda bir kan verebilirler. Bir konuya daha değinmek istiyorum. Büyükşehir belediyesi tarafından yapılması planlanan nostaljik tramvaydan dolayı bugüne kadar AKM önünde hizmet veriyorduk. Ancak burada yapılacak çalışmalardan dolayı 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle Demokrasi Meydanında hizmet vermeye devam edeceğiz. Yeni yerimizde tüm halkımızı kan vermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.  Serkan OK/Ferhat Bayraktar


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER