AKP'liler kan bağışladı

AKP Genel Merkezi tarafından başlatılan kan bağışı kampanyası kapsamında, Sakarya'daki AKP'liler Kızılay Kan Bağış Merkezlerinde bağışta bulundu.

AKP'liler kan bağışladı

AKP (Adalet ve Kalkınma Partisi) Sakarya İl Başkanlığı, Kızılay ile birlikte ‘Kan Bağış Kampanyası’ düzenledi. Kan bağışı kampanyasına AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaş katılarak kan bağışında bulundu.
Kampanya Serdivan’da bulunan Kızılay Sakarya Şubesi Kan Merkezinde gerçekleşti. Kan bağışının bir sosyal sorumluluk olduğunu belirten AKP  Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “AK Parti Sakarya İl Başkanlığı olarak Kızılay Şubesi ile birlikte düzenlediğimiz ‘Kan Bağışı Kampanyası Etkinliği’ ne güzel bir ilgi olduğunu öncelikle ifade etmek isterim. Hepimiz kan bağışının sosyal bir sorumluluk ve vatandaşlık görevimiz olduğunu unutmamalıyız. Malum yaz döneminden çıkmış bulunuyoruz. Gerek tatil süreci, gerek fındık hasat dönemi ve bayram tatili süreci kan bağışı noktasında ülkemizde ve şehrimizde oldukça azalmaya sebebiyet verdi” ifadelerini kullandı.
Kan Bağışı Kampanyası sonrasında Kızılay Sakarya Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki’yi ziyaret ederek, kan bağışına yönelik bilgiler alan İl Başkanı Tever, “Bizde bu bilinçle AK Parti ailesi olarak zaman zaman düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasını tekrar düzenleme gereği duyduk. Bu çerçevede yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte bizler de kan bağışında bulunduk. Kızılay Sakarya Şubesi, Sakarya’mızın günlük kan ihtiyacının yaklaşık 250 ünite ve üzerinde olduğu ifade etti. Bir milyonluk nüfusa sahip ilimiz için rakamın çok yüksek olduğunu düşünmüyorum. Bizlerde hastalarımız, kana ihtiyacı olan, şifa bulması gereken hastalarımız için kanımızı vererek destek olalım istedik. Allah yaptığımız ve yapacağımız böyle son derece faydalı güzel örneklerin sayısını artırsın. Bu konuda Sakarya’daki vatandaşlarımızın daha fazla duyarlı olmasını rica ediyorum” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER