Anne sütünün faydalarını anlattılar

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Akyazı Devlet Hastanesi işbirliği ile Anne sütünün faydaları ve çocuk gelişine katkısı konusunda bilgilendirme yapılıyor.

Anne sütünün faydalarını anlattılar

1-7 Ekim tarihlerinde kutlanmakta olan Emzirme haftası nedeniyle Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Akyazı Devlet Hastanesi işbirliği ile Devlet Hastanesinde stant açıldı. Açılan stantta gebelere, emziren annelere ve yakınlarına danışmanlık hizmeti verildi. Açılan stantta başvuruda bulunanlara anne sütü ve emzirmenin yararları anlatıldı ve konuyla ilgili olarak hazırlanan broşürler dağıtıldı. 
HAFTA BOYUNCA
İlçe Sağlık müdürü Dr. Gülşah Yılmaz yaptığı açıklamada, “Yarınlarımızın daha sağlıklı olması, bütün bebeklerimize anne sütüyle beslenme hakkının verilmesi, hiçbir bebeğin bu haktan mahrum bırakılmaması, konunun önemi ve gündem oluşturması amacına yönelik 1-7 Ekim tarihleri tüm dünyada emzirme haftası olarak kutlanmaktadır. Bizde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Başhekimliği ile ortaklaşa olarak Devlet Hastanemizde açtığımız stantta konu enine boyuna detaylı bir şekilde anne adaylarına, emziren annelere ve yakınlarına anlatılmaktadır. Etkinliklerimiz hafta boyunca devam edecek” dedi. Kenan Certel/AKYAZI

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE