Başhekim Çakar'dan 'salgın süreci' teşekkürü 

SAÜEAH Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar, koronavirüs salgınıyla mücadelede görev alan tüm sağlık çalışanlarına ve iş adamlarına teşekkür etti 

Başhekim Çakar'dan 'salgın süreci' teşekkürü 

Çin Wuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla pandemi hastanesi ilan edilen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) hastalıkla mücadele devam ediyor. 
Bu süreçte görev yapan ddoltorlar, hemşireler ve sağlık çalışanlarına anlamlı bir teşekkür geldi. 

SAÜEAH Başkekimi, SAÜ Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar; hastanenin sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayımladı. 

Çakar'ın mesajı şu şekilde: 

Saygıdeğer doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız,

Bilindiği üzere mart ayından beri ülkemizde coronavirüs pandemisi başladı. Sakaryada vakaların görülmesi üzerine sürecin başında hastanemiz pandemi hastanesi olarak ilan edildi. Hastanemizde akademisyenlerden ve klinik sorumlularından oluşan istişare kurulu oluşturduk. İstişare kurulu gelişmelere parelel olarak toplandı ve kararlar aldı. Vaka sayıları arttıkça tüm servisleri ve yoğun bakım ünitelerini Covit hastalarına ayırdık. Covit ile ilgili eğitimler düzenledik. Yeni çalışma düzenleri oluşturduk. Ekipman noktasında hiçbir personelimiz sıkıntı yaşamadı. Çalışanlarımız arasında Covite yakalananlar oldu, şükürler olsun ki hepsi iyileşti, tekrar hepsine geçmiş olsun diliyorum. Hastanemize maddi destek veren Sakaryalı iş adamlarına teşekkür ediyorum.

Bu süreçte gösterdiğiniz gayret ve özveri için teşekkürlerimi iletmek istiyorum, hayatınızda başarı ve mutluluklar diliyorum. Sağlıcakla kalın.

Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar
Hastane Başhekimi

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE