ÇARESİZ AİLE YARDIM BEKLİYOR

Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesinde ikamet eden Beyaz ailesi, beş ay önce dünyaya gelen çocuklarını kucaklarına alamadılar.

ÇARESİZ AİLE YARDIM BEKLİYOR

İSTANBUL'A SEVK EDİLDİ
Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesinde ikamet eden Bayram Beyaz isimli şahsın beş ay önce dünyaya gelen çocuğunu daha kucağına alamadı. Dünya’ya kalp rahatsızlığı ve down sendromu rahatsızlığıyla gelen küçük Yusuf Emir’in ailesi, bebeklerinin dünyaya gelme sevincini  yaşayamadı. Tedavi ettirmek üzere Kadın Doğum Hastanesine götürülen  Yusuf Emir, burada yapılan tetkikler ve muayeneden sonra  İstanbul Ümraniye Hastanesi'ne sevk edildi.

KALBİNDEN AMELİYAT
Babası Bayram Beyaz tarafından gece Ümraniye Hastanesi'ne  götürülen Yusuf Emir, burada yapılan muayenenin ardından  kalbinden ameliyat olması yönünde karar alındı. Yapılan operasyon sonrası nefes problemi de ortala çıkan Yusuf Emir, ardından acilen İstanbul Maltepe Mehmet Toprak  Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Küçük Yusuf Emir, o günden beri bu hastanede yoğun bakım ünitesine bağlı olarak yaşam savaşı veriyor.

İŞSİZLİK MAAŞI
İki çocuk babası Bayram Beyaz’ın peşini şanssızlık bırakmadı. İşsiz kalan Bayram Beyaz, aldığı  bin 200 liralık işsizlik maaşı ile hem çocuğunun tedavisini, hem de ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyor.  Beş aydır çocuğunu kucağına alamadığını belirten Baba Beyaz, “İstanbul’da tedavisi süren çocuğumun sağlık masraflarını karşılayamaz duruma geldim. Eşten dosttan aldığım borç para ile tedavi masraflarını karşılıyorum” dedi.

YAKIN HASTANEYE
Aldığı işsizlik maaşını borçları yatırdığını belirten Baba Beyaz, “Her geçen gün masraflar arttı. Gidip gelmekte zorlanıyorum. Nefes problemi nedeniyle boğazına cihaz taktılar. Dün arayarak özel mama istediler. Haliyle günlük yemiyelere gitmeye başladım. Çocuğumun yakın hastanelere sevk edilmesini istiyorum. Sağlık Müdürlüğüne başvurdum. Ama bir şey yapamadılar. Çocuğumun en azından yakın bir hastaneye gelirse, İstanbul'a git-gel masrafım olmaz” diyerek uzatılacak bir yardım eli bekliyor.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 11:37
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER