İki ay içinde tamamlanacak

Arifiye Cumhuriyet Mahallesinde yapımı başlanan Aile Sağlı Merkezi çalışmalarının iki ay içinde tamamlanması bekleniyor.

İki ay içinde tamamlanacak

Arifiye Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesine yaptırılan, Aile Sağlığı Merkezinin inşaatı hızla ilerliyor.  Aile Sağlığı Merkezi 265 m² alana sahip ve aynı anda 4 doktor görev yapabilecek. Mart ayında ihalesi yapılan Aile Sağlığı Merkezi inşaatının ikin ay içinde tamamlanması ve İl Sağlık Müdürlüğüne devredilmesi bekleniyor. Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Aziz Öğütlü, AKP İlçe Başkanı Ali Başar ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Yavuz ile birlikte çalışmaları yerinde denetleyen Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu , ASM için vatandaşlardan büyük talep geldiğini söyledi.

BAŞKANDAN AÇIKLAMA
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “Arifiye ilçe merkezinde Kültür Merkezinde ve Fatih Mahallesinde faaliyet gösteren iki adet Aile Sağlığı Merkezimiz vardı. Gelen talep üzerine, aynı anda dört doktorun görev yapabileceği Aile Sağlığı Merkezinin yapımı konusunda İl Sağlık Müdürümüz ile görüştük. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması üzerine, yer tahsisini ve projesini yaparak ihaleyi gerçekleştirdik. 274.500 TL+KDV ile Yusuf Demir Yapı ihaleyi aldı.  Merkezin inşaatını 2 ay içerisinde tamamlayarak İl Sağlık Müdürlüğüne devretmeyi planlıyoruz. Aile Sağlığı Merkezimiz vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Serkan ÖZAY
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort