Kanser hastaları ‘1-2 ay’ komşuya taşınacak 

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, gazetemizin manşetinde yer alan ‘Kanserlinin çilesi bitmiyor’ haberiyle ilgili açıklama yaptı. Kanser tedavisinde kullanılan ışın cihazının en geç 1-2 aylık süreçte kurulacağı bildirildi 

Kanser hastaları ‘1-2 ay’ komşuya taşınacak 

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Korucuk Kampüsünde kanser tedavisinde kullanılan ‘ışın cihazının’ yenisi kurulana kadar kaldırıldığı ve kanser hastalarının Sakarya çevresindeki diğer kamu ve özel hastanelere sevk edildiği Sakarya Yenihaber Gazetesi’nde manşet oldu. 
İl Sağlık Müdürlüğü de haberimizle ilgili açıklama yaparak, yeni cihazın en geç 1-2 ay içerisinde hizmete başlayacağını duyurdu. 
AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE: 

Müdürlüğümüz tarafından 2019 yılının Eylül ayında 36 ay süreli Radyasyon Onkolojisi Hizmet alım ihalesi yapılmıştır. 
Gerçekleştirilen ihalede, hizmet alımı yapılan firma tarafından, mevcut hizmet veren firmadan daha ekonomik teklif verilmesi ve kullanılan cihazdan daha üstün nitelikleri olan sıfır cihaz önerilmesi nedeniyle avantajlı teklif sahibi firma ile sözleşme imzalanmıştır.
Ayrıca mevcut hizmet veren firmanın sözleşmesi 14 Aralık 2019 tarihinde sona erdiğinden, cihazın kurulu olduğu alan eski firma tarafından boşaltılmaya başlanmıştır. Akabinde diğer firmaya yer teslimi yapılacak olup, yurt dışından yeni cihazın gelmesi beklenmektedir. 
Diğer taraftan mevcut tedavileri devam hastaların mağdur olmamaları için, aynı hizmet koşullarına sahip kamu ve özel olmak üzere başka kuruluşlar ile iş birliği sağlanarak gerekli sevkler yapılmıştır. En geç 1-2 aylık bir süre içerisinde donanımlı cihaz kapasitesiyle daha kaliteli hizmet sunmaya devam edilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 12:34
banner3
YORUM EKLE