Kanser hastalarının çığlığı!

Sakarya'da Radyasyon Onkolojisi tedavisi gören hastalar tedavi için başta Kocaeli olmak üzere özel ve kamu hastanelerini sevk edilirken, milletvekillerine ve yetkililerine seslendi.

Kanser hastalarının çığlığı!

SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde bulunan ve kanser hastalarını yakından ilgilendiren Radyasyon Onkolojisi Hizmet alımı 14 aralık tarihinde sona ermiş, yeni hizmet alımı için ihaleye çıkılmıştı.  Bu süre zarfı içinde, hastalar tedavi için başta Kocaeli Umuttepe Hastanesi olmak üzere aynı hizmet koşullarına sahip kamu ve özel hastanelere sevk edilmişti.
CİMER'E YAZACAK
Aradan geçen süre içinde, kanser hastalarının yaşadığı sıkıntılar had safhaya ulaştı. Vatandaş, bu durumun ne kadar süreceğini merak ederken, en kısa zamanda Radyasyon Onkoloji bölümünün ilimizde hizmet vermeye başlaması istiyor. Vatandaşlar, bu konuda başta milletvekilleri olmak üzere yetkilileri göreve çağırıyor. Vatandaşlar, konusyu CİMER’e yazacaklarını ifade ediyor.
İKİ AY SÜRECEK
Vatandaşlar, “Umutepe Hastanesine bizi sevk ediyorlar. Giden var gidemeyen var. Ulaşım başlı başına problem. Işın tedavisi alan bir kişinin kendisini fazla yormaması gerekiyor. Hatta bizi bir süre insanlardan uzak durmamız gerektiğini görevliler söylüyor. Bu durumda, bizim Kocaeline gitmemiz nasıl mümkün olur” diyor. Öte yandan sağlık müdürlüğü  yeni ihalenin ardından 1-2 aylık süreçte  servisin hizmete gireceğini açıklamıştı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 15:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER