Kanserlinin çilesi bitmiyor

SAÜEAH’ta kanser tedavisinde kullanılan ışın cihazı ihaleyi kazanamayan firma tarafından söküldü. Kocaeli’de bulunan özel bir hastaneye yönlendirilen hastalar ocak ayı sonuna kadar çile çekmeye devam edecek

Kanserlinin çilesi bitmiyor

CİHAZ SÖKÜLDÜ
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Korucuk Kampüsü’nde ışın tedavisi gören hastalar cihaz olmadığı için çevre illere gönderiliyor. Hastanede ışın tedavisi hizmeti veren firmayla sözleşme yenilenmedi. Firma cihazını sökmeye başladı. İhaleyi kazanan firma, eski şirket cihazını sökmediği için cihazını kuramadı.
MAĞDUR OLDULAR
Arada geçen sürede olan kanser hastalarına oldu. Kanser hastaları SEAH’ta tedavi şansı olmayınca Kocaeli’de bulunan özel bir hastaneye gönderilmeye başlandı. Yetkililer, hastaların servislerle komşuya taşındığını doğrulayarak, “Herhangi bir ücret ödemeden tedavileri yapılıyor. Ocak sonuna kadar bu uygulama sürecek” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 11:45
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tunçer ŞEN
Tunçer ŞEN - 10 ay Önce

Yıllardır bu hastaneye kontroller için gidip geliyorum. Kanser değilim çok şükür fakat sürekli diğer rahatsızlıklarım için gidip geliyorum. Bu hastane okadar ters yerde ki buraya gelmek için 3 araba değiştiriyorum. Allah için bu hastaneyi bu çukura yapacak kadar yer mi kalmadı. Koskoca sakarya topraklarında yer mi bitti. Biz vatandaşa o kadar çile çektiriliyor ki hakkımızı helal etmiyoruz. Bu hastanenin bu yere yapılmasındaki rant sağlama işlemleri için yapıldığından adım gibi eminim.

Saçmalık
Saçmalık - 10 ay Önce

O yerleşim yanlıştı ve şimdi çok daha büyük yanlışlar peşinde olanlar...Acaba neden???

SIRADAKİ HABER